Як визначити оперативну пам'ять.

Оперативна пам'ять - це простір для тимчасового зберігання даних на мікросхемах, яке використовується комп'ютером для запуску операційної системи і роботи програм. Оперативка визначає швидкодію комп'ютера, яке вимірюється в МБ (Мегайбайтах) або ГБ (гігабайт), чим більше цей показник, тим швидше працює Windows і встановлені програми.
Інструкція
1
Натисніть кнопку «Пуск» на панелі задач. У меню, клацніть правою кнопкою миші по компоненту «Комп'ютер».
2
Перед вами відкриється консоль «Система», в ній відображені основні характеристики вашого комп'ютера, в тому числі і розмір оперативної пам'яті.
3
В розділі «Система», знайдіть рядок «Пам'ять (RAM): 766 МБ». Число «766» і є кількість вашої оперативки.
Якщо необхідно збільшити обсяг оперативної пам'яті (ОП), потрібно знати, модулі пам'яті якого виробника вже встановлені в материнській платі комп'ютера, їх тип, частоту роботи та інші параметри. Це дозволить підібрати модуль пам'яті, який буде сумісний з уже встановленим на комп'ютері. Не знаючи моделі пам'яті, можна придбати ОП, абсолютно несопоставимую з встановленими.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, утиліта CPU-Z, доступ в інтернет, викрутка.
Інструкція
1
Дізнатися модель оперативної пам'яті можна з використанням додаткового програмного забезпечення чи безпосередньо подивившись на самому модулі пам'яті. Якщо у вас є гарантійний лист на всі комплектуючі окремо, знайдіть в ньому оперативну пам'ять. Там повинна бути вся інформація про оперативну пам'ять.
2
Також можна витягти модуль пам'яті з порту і подивитися на нього. Вимкніть комп'ютер від електромережі і відкрийте кришку системного блоку. Знайдіть порти підключення оперативної пам'яті. Потягніть засувки з обох сторін слота вниз, після чого витягніть модуль пам'яті з порту. На ньому повинна бути наклейка з інформацією про модель.
3
Якщо наклейки з інформацією на модулі пам'яті не виявилося або ви не хочете розкривати кришку системного блоку, можете скористатися спеціальною утилітою. Скачайте утиліту CPU-Z. Вона поширюється безкоштовно і займає всього кілька мегабайт. Встановіть утиліту на комп'ютер і запустіть її. Після запуску зачекайте пару секунд, поки програма збере інформацію про систему. Далі з'явиться основне меню програми, де головні компоненти розташовуються на верхній панелі.
4
Виберіть компонент SPD. Далі у верхньому лівому куті програми знайдіть напис Memory slot selection. Знизу цього напису знаходиться стрілочка. Натисніть по ній і виберіть номер слота підключення оперативної пам'яті. Після того як ви виберіть слот підключення, у вікні програми буде інформація про модель оперативної пам'яті, яка підключена до цього слоту (швидкість роботи, тип, фірма-виробник та інші параметри). Таким способом можна переглянути окремо інформацію про абсолютно всіх модулях пам'яті, які встановлені на вашій материнській платі. У випадку якщо ви виберіть слот, в якому відсутня модуль пам'яті, екран з інформацією просто буде порожній. Таким способом можна не тільки визначити модель оперативної пам'яті, а й дізнатися кількість зайнятих слотів.