Як розмножувати монстеру. розмноження монстери відео.

Монстера - це дуже ефектне рослина. Вона чудово виглядає в будь-якому інтер'єрі, при цьому покращує мікроклімат приміщення: зволожує повітря і поглинає формальдегіди, що виділяються з ДСП і пінопласту. До всього іншого монстера невибаглива в змісті, її легко розмножити.
Інструкція
1
Дуже часто монстеру розмножують живцями. Потрібно навесні або влітку відрізати верхівку або частину стебла гострим ножем. Зріз повинен проходити нижче того місця, де знаходиться вузлик з повітряним коренем. Цей корінь потім перетвориться на звичайний. Зріз треба присипати товченим активованим вугіллям. Держак помістити в воду або річковий пісок, мох сфагнум, щоб у нього відростало корінці. Якщо держак знаходиться не в воді, зверху його краще прикрити целофановим пакетом, щоб корінці відростало швидше.
2
Монстеру також можна розмножувати повітряними відводами. Треба обернути її стебло мохом сфагнумом, а потім закріпити зверху целофан. Через якийсь час, зазвичай протягом місяця, утворюються корінці. Тоді молоду монстеру треба відокремити від рослини-донора і пересадити в окремий горщик.
3
Можна розмножити монстеру і за допомогою насіння. Процес цей важкий, довгий, але цікавий. Все робиться як звичайно: насіння замочуються, сіються в розсадний ящик. Після того, як з'являться сходи, їх пікірують в окремі горщики. Молоді рослини щороку пересаджують. У два роки зроду монстери матимуть від 2 до 4 справжніх листків.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=bV_KuKOy4_s
Назва цього шикарного рослини походить від латинського слова «monstrum», що в перекладі означає «чудовисько», хоча монстера неймовірно красива, і у цієї квітки багато шанувальників. Це досить велике рослина, і часом його розсаджування є досить великою проблемою.
Інструкція
1
Розсаджувати монстеру слід навесні, в період активного росту рослини. Молодий квітка пересаджуйте щорічно, а велике рослина в міру потреби, коли ви бачите, що горщик став занадто малий.
2
Вийміть рослину з ємності, в якій він ріс. Промийте коріння. Ображати всі пошкоджені, гнилі і хворі корінці. Всі зрізи присипте деревною золою або вугіллям і залиште підсушитися.
3
Поки коріння підсихають, підготуйте свіжий грунт. Візьміть дві частини садової землі, одну частину листової землі, стільки ж піску, трохи вермикулита та перліту.
4
На дно горщика укладіть дренаж з керамзиту і насипте грунтосуміш на третину. Поставте в середину опору з палиці або скрученої в циліндр сітки, оберненої мохом сфагнумом. За цю опору вона буде чіплятися своїми коренями і отримувати додаткове харчування. Якщо ви хочете розмножити рослина, розріжте монстеру на живці покладіть їх на грунт і додайте землю. Трохи притисніть її і полийте. Накрийте горщик поліетиленовим пакетом. Провітрюйте щодня.
5
Поливайте профільтрованою злегка підігрітою водою, але помірно. Монстера не любить застою води і надмірного поливу. Через це на листках з'являються бурі плями, край листа чорніє. Монстера сама дасть зрозуміти, що рослина полито в міру - на листках з'являться крапельки води.
6
При належному догляді вже через місяць рослина порадує вас новими листям. Поставте його в світле місце, хоча воно непогано себе почуває і в тіні. Монстера не любить перепадів температури і протягів. Поставте її в відособлене місце, де вистачить простору її великим потужним листю.
7
Через місяць після пересадки при належному догляді рослини порадують вас новими листям.
8
Доросле велике рослина розсаджувати досить клопітно, тому робити цього не варто. Буде достатньо лише щорічно міняти верхній шар в горщику. Зніміть його на десять сантиметрів і досипьте свіжий грунт. Ваша монстера віддячить вас незвичайними красивими різьбленими листям і можливо, вам навіть доведеться стримувати її зростання обрізанням.