Як зробити балик. Як приготувати балик.

Найкращий балик ніжний і м'який, як солона сьомга, злегка прозорий на світло, має червонуватий колір і трохи пахне свіжим огірком. Балик - по-татарськи означає «риба». Для гарного балик а беруть крупну рибу осетрових порід, але можна взяти і сома, і сазана. Головне - риба повинна бути жирною і не мати дрібних кісток. Чим товщі і жирніше балик , тим вище він цінується. Ідеальний час для приготування балик а пізня весна, коли сонце світить вже яскраво, але ще не наступила сильна спека, і не розпочався масовий виліт мухи.
Вам знадобиться
  • Велика жирна риба
  • Сіль крупного помелу
  • НЕ йодована
  • Селітра (1 грам на кожний кілограм підготовленої риби)
  • Спеції за смаком (чорний перець
  • запашний перець
  • лавровий лист
  • гвоздика)
Інструкція
1
Взяти велику жирну рибу, відокремити хребтовую частина разом з хвостом.Посуду для засолювання обдати окропом і висушити. В підготовлену посуд укладати рибу, пересипаючи сумішшю солі, селітри і прянощів так, щоб спинки не торкалися ні один одного, ні стінок посуду. Без цієї обережності риба може зіпсуватися. В солі рибу тримають від 9 до 12 днів. Чим більше риба, тим більше часу їй знадобиться для просолення. В теплу погоду час соління теж збільшують.
2
Коли балик і добре просоляться, струсіть з них зайву сіль і вимочувати в воді протягом 1-2 днів. Вода повинна бути кип'яченою або фільтрованої. Можна вимочувати в дуже слабкому сольовому розчині. Час від часу перевертайте спинки. Вимочуванням витягується зайва сіль з філе риби.
3
Після цього балик вивісите заспівати. Дуже велике значення має місце, де будуть в'ялитися балик і. Воно має бути добре вентильованим, сухим, теплим, але не жарким. В старовину балик і вивішували для завяливания, прив'язуючи до високих жердинах. Перші дні балик і вялятся на яскравому сонці, щоб риба схопилася щільною скоринкою. Це дуже важливий етап в приготуванні балик а. Якщо за 1-3 дня корочка не утворюється, далі неминуче піде процес гниття.
4
Нарешті, балик і вішають для дозрівання абикуди під навіс, в прохолодне і темне місце. Головне, щоб підвішені спинки добре провітрювалися з усіх боків. Балик дозріває протягом 4-6 тижнів. Ознака стиглості становить цвіль, якою він покривається зовні. Якщо такий цвілі не виявляється, значить, балик пересолен.Менее просушений балик - соковитий, але гірше зберігається. Добре просушений балик - жорсткіше, але набагато більш ароматний і може зберігатися деякий час навіть без холодильника.
Зверніть увагу
Не захоплюйтеся додаванням спецій. Найкраще в хорошому балик - це його вишуканий природний аромат. Надлишок спецій, особливо лаврового листа, може "забити" запах риби.
Корисна порада
Стінки черева осетрових риб - дуже жирні і смачні. Їх можна приготувати за такою ж технологією, але називатися вони будуть «тёша».