Як садити соняшники.

Маленькі жовті сонця на високих стеблах можна зустріти практично на кожному городі. Протягом часу соняшник дуже полюбився нашим садівникам за свою невибагливість, легкість у вирощуванні, розведенні соняшників є свої тонкощі і нюанси.
Інструкція
1
Деякі садівники воліють вирощувати соняшник допомогою розсади, але біда в тому, що далеко не всі сорти мають настільки міцною кореневою системою, щоб безболісно пережити пересаджування з одного місця на інше. З іншого боку, якщо посадити соняшник безпосередньо у відкритий грунт, заморозки легко можуть пошкодити юні рослини.
2
Тому для успішного вирощування соняшників виберіть найбільш підходящий для вашої смуги сорт, морозостійкий і скоростиглий.
3
Для посадки соняшників виберіть ще з осені ділянку, перекопайте його на глибину 20 см, удобривши перепрілим гноєм, компостом, мінеральними добавками.
4
Соняшник відноситься в перекрестноопиляющееся рослинам, тому віддайте перевагу якомусь одному сорту. Два сорти, переопилівшісь, тільки нашкодять один одному, насіннячка у них стануть дрібніше, врожайність значно знизиться.
5
Чим рідше будуть висаджені кущі, тим крупніше будуть на них насіння, тому відводите під кожну рослину ділянку площею не менше 30 на 50 см. Висаджувати насіння можна, коли температура ґрунту досягне 8 ° C. Відберіть для посадки великі і важкі насіння з неушкодженою оболонкою.
6
Увіткніть їх в землю на глибину не більше 5 см, присипте землею, добре полийте водою. На випадок, якщо якась із насіннячок не сходить воно, в одну лунку можна посадити до 5 насіння, але залишити в підсумку доведеться тільки одну рослину, безжально видаливши інші.
7
Молоді паростки соняшнику є ласим пригощанням для птахів, тому встановіть вздовж всієї грядки з двох сторін кілочки і натягніть між ними білу нитку. Для більшого ефекту до ниткам можна прив'язати білі ганчірочки або алюмінієву фольгу. По досягненню молодими рослинами розміру 8-10 см, птахи перестають ними цікавитися, і конструкцію можна буде зняти.
Зверніть увагу
Повертати соняшник на колишню грядку можна тільки після 3-4 річної перерви.
Корисна порада
Соняшники можна садити по одному в міжрядді картопляних і помідорних грядок