Як навчитися водити машину жінці. Як впевнено почувати себе за кермом.

Ще не так давно жінки за кермом зустрічалися настільки рідко, що в суспільстві твердо устоявся стереотип, нібито жінка і автомобіль - поняття сумісні. Образ автомобіліста був настільки щільно пов'язаний з чоловічою статтю, що жінкам і сьогодні на дорогах доводиться непросто. Кожна з них повинна не тільки освоїти водіння автомобіля, але і довести оточуючим її людям, а найголовніше самій собі, що вона такою ж рівноправний учасник дорожнього руху, як і всі інші.
Інструкція
1
Якщо ви вирішили сісти за кермо, вам знадобиться людина, яка вас буде навчати. Ще ніхто не з'явився на білий світ з готовими правами та водійськими навичками, тому в навчанні нічого поганого немає. Можна найняти приватного інструктора, але кататися з ним ви зможете тільки на обгородженому майданчику, тому що виїзд в місто без прав законодавством категорично заборонений. Залишається тільки автошкола.
2
Вибирайте таку автошколу, в якій вас дійсно навчать їздити. Краще заплатите дорожче, але толку від інструктора, який накатає з вами 50 годин і більше по жвавих трасах, по пробках, навчить вас оцінювати дорожню ситуацію, буде набагато більше, ніж від покататися з вами по тихих вуличках на третій передачі годин 15-20 і урочисто оголосив, що ви тепер умієте їздити.
3
Жінці цілком реально навчитися водити машину і отримати права. Але в перший же день багато з них скоюють фатальну помилку, сівши за кермо, і пустивши на пасажирське сидіння чоловіка. Рідкісний чоловік пам'ятає часи, коли він сам був новачком. Він точно знає, що одразу ж їздив правильно і ніколи не допускав помилок. Найстійкіші з них здатні мовчки пережити другу або навіть третю вашу помилку (а їх на першому році водіння не вдалося уникнути нікому), решта ж просто починають кричати. Вони кричать, самі себе не чуючи, деякі починають нервово вистачати кермо або коробку перемикання передач. Тому починайте їздити самостійно і без свідків.
4
Чоловіка, друзів, родичів і дітей можна брати з собою пасажирами тільки з угодою, що вони будуть сидіти, мовчки, і не стануть заважати вам стежити за дорогою.
5
Часто трапляється, що отримавши права, жінка відкладає їх у дальній ящик столу і забуває на рік, п'ять, а то й десять. При думці, що їй потрібно сісти за кермо, її охоплює паніка. Такий стан може тривати як завгодно довго, не піддавайтеся йому. Оскільки права у вас вже є, на дорогу вам виїжджати можна. Ось тут-то і знадобляться уроки приватного інструктора. Добре, якщо це буде інструктор-жінка, а й серед чоловіків теж зустрічаються цілком адекватні наставники. Катайтеся з інструктором по тих дорогах, по яких вам належить їздити самостійно. Поступово розширюйте радіус поїздок. Вирішуйте на самостійні вилазки. Їздите, як можна частіше, і з часом до вас прийде досвід, без якого, на жаль і ах, водієм стати не вийде.
6
Так що переступаєте через себе, через свої страхи, через чоловіче недовіру, сідайте за кермо і їдьте.
Корисна порада
Якщо ви хочете позначити себе на дорозі, як початківця водія, повісьте на заднє скло букву "У", але ніяк не туфельку. Більшість водіїв поблажливо ставиться до новачків і досить упереджено до жінок.
Уже історично склалося неоднозначне ставлення до представниць слабкої статі за кермом. Але насправді жінки водять нітрохи не гірше, ніж чоловіки. Для цього потрібно позбутися комплексів і старанно вчитися.
Інструкція
1
В сучасних автошколах дають хорошу базу для початківця водія. Однак ця система освіти не гарантує вам отримання вичерпних знань і умінь. Тому перший час виїжджайте на дорогу тільки під наглядом знайомого інструктора або просто досвідченого водія. Пам'ятайте, що в управлінні автомобілем ніяк не можна вчитися на власних помилках.
2
Намагайтеся керувати своїми емоціями і почуттями. Адже підвищена емоційність - головний недолік жінок за кермом. Найчастіше неоднозначна реакція водія призводить до серйозних аварій. Вчіться швидко реагувати на ситуацію на дорозі. Ні в якому разі не впадайте в паніку. Постарайтеся подолати всі психологічні затиски. Не вважайте, що вам потрібно відвойовувати у чоловіків на дорозі своє місце. Ви маєте повне право нарівні з ними їздити за кермом. Пам'ятайте, шанобливе ставлення на дорозі до себе можна придбати завдяки грамотному водінню.
3
На невеликий порожній майданчику відпрацьовуйте окремі елементи водіння. Зазвичай великі труднощі у жінок викликає їзда заднім ходом, а також рух в обмежених умовах. Для того щоб полегшити собі парковку, встановіть на свій автомобіль спеціальний датчик. Перший час досить важко відчувати габарити машини, тому корисною для вас буде і камера заднього виду.
4
Для того щоб швидко звикнути до жвавому рухові, щодня виїжджайте на міські дороги. Робіть такі виїзди в момент мінімальної завантаженості дороги. Відпрацьовуйте до абсолютної впевненості маршрут, по якому найчастіше будете їздити.
5
Вчіться прогнозувати на дорозі можливі дії інших водіїв. Спостерігайте за автомобілістами з сусідніх рядів, особливо в районі світлофорів і пішохідних переходів. Слідкуйте за ситуацією на дорозі на дві машини вперед. Дотримуйтеся до швидкості потоку. Приблизно кожні п'ять секунд дивіться в дзеркала заднього виду, навіть якщо дорога порожня - ситуація може швидко змінитися.