Як відклеїти шпалери. Як віддерти старі шпалери.

Минулого перед поклейкой шпалер рекомендувалося обклеїти стіни старими газетами або папером. Багато не морочилися і наносили новий шар прямо поверх старого, в результаті виходив такий собі листковий пиріг. Сучасні шпалери потрібно клеїти безпосередньо до стіни, тому ремонт, як правило, починається з отдіранія старого шару шпалер.
Вам знадобиться
  • - вода
  • - рідке мило
  • - рідина для зняття шпалер
  • - валик з цвяхами
  • - шпалерний клей
  • - губка
Інструкція
1
Перш ніж приступати до масштабних дій, спробуйте потягнути шпалери за що відійшла частина де-небудь в куточку. Цілком можливо, що полотнище відпаде само по собі. Якщо ж воно рветься, не потрібно відривати від нього шматочки, цим ви тільки збільшите фронт своїх робіт.
2
Налийте у відро теплої води, додайте в неї рідини для миття посуду, ретельно змочіть шпалери за допомогою губки або фарбувального валика. Почекайте 10-15 хвилин. Якщо одного підходу виявилося замало, повторіть процедуру. Грунтовно промокле полотно підчепити акуратно з якою-небудь з почали відходити сторін і потягніть на себе. В ідеальному випадку полотно відклеїться повністю, вам залишиться лише згорнути і викинути його.
3
Буває так, що шпалери починають розшаровуватися. Верхній їх шар відривається легко і безпроблемно, але не радійте передчасно. Якщо ви видалите тільки його, нижній шар вам доведеться довго і болісно отскребать сантиметр за сантиметром. Краще змочіть шпалери ще раз, попередньо наколів їх за допомогою будь-якого відповідного пристосування. Потрібно, щоб волога дісталася до нижнього шару і розмочила клей, тоді ви легко зможете зняти полотно цілком.
4
Верхній спосіб добре спрацьовує, якщо вам потрібно зняти один шар шпалер. Два, три і більшу кількість шарів не промокнуть від однієї тільки води, доведеться пускати в бій важку артилерію. Пошукайте в продажу спеціальну рідину для відклеювання шпалер, змішайте її в рівних пропорціях з розведеним шпалерним клеєм. Для того, щоб отримане желе вбралося в паперовий пиріг може зажадати 2-3 години і більше, але краще трохи почекати, тому що альтернативою цьому може стати тільки довга і нудна робота скребком.
5
Щоб полегшити собі цей ремонт і подальший, виберіть для майбутнього обклеювання шпалери на флізеліновій основі. Вони легко кріпляться до стіни і точно так же цільним полотном безслідно знімаються. Підготовка стін для подальшого ремонту не займе у вас і півгодини.
Зверніть увагу
Будьте обережні при роботі біля розеток і вимикачів. Вимкніть електроживлення, зніміть розетки і тільки потім приступайте до роботи.