Як обробляти осетра. Як расделать червону ікру.

Осетер недарма вважається цінної промислової рибою. З його ніжної м'якоті можна приготувати справжній царський обід, а чорна ікра і зовсім відноситься до найвишуканішим делікатесів світу. Щоб не зіпсувати смак майбутнього страви, дуже важливо не допустити помилок при обробленні тушки.
Вам знадобиться
  • - тушка осетра
  • - миска для ікри
  • - гострий ніж
  • - топірець
Інструкція
1
У кишечнику осетрових риб в величезній безлічі плодяться збудники ботулізму, саме тому так важливо, щоб безпосередньо перед обробленням осетер був ще живий. Пам'ятайте приказку про другу свіжість, якої бути просто не повинно?
2
Якщо ви точно знаєте чи хоча б підозрюєте, що риба икряная, акуратно розпоровши їй черево, вийміть ікру, а слідом за нею і нутрощі. Дійте при цьому дуже обережно, щоб не зачепити жовчний міхур. М'ясо, на яке проллється жовч, вже нічим не врятувати, його залишиться тільки викинути.
3
Відрубайте голову разом з грудними плавниками, з неї ви можете отримати прекрасний холодець. Обдайте її окропом, зріжте ущільнення, або як їх ще називають - жучки. Видаліть зябра, розрубати голову на кілька шматків.
4
Наступним етапом слід видалити визигу. Ця хребтова жила, що йде уздовж всього тіла риби, вважається отруйною і вживати її в їжу без спеціалізованої обробки не можна, тому краще не ризикувати. Візьміть осетра за хвіст, зробіть круговий надріз по шкірі у самого його заснування, підійміть рибу, візіга вислизне сама по собі.
5
Для видалення бляшок, що йдуть уздовж всього тіла, тушку слід обдати окропом, велику рибу для цієї процедури доведеться порізати поперечними шматками. Якщо вам не хочеться возитися, просто зріжте їх разом з смужкою шкіри.
6
разделанное осетра можна нарізати порційно або залишити цілим, все залежить від того, яке саме блюдо ви плануєте приготувати з цієї цар-риби.
Корисна порада
Порційні шматки з осетрової тушки найкраще нарізати під кутом в 30 °.