Як перевірити кислотність.

Точну кислотність грунтового покриву можна визначити тільки в лабораторії при використанні спеціальних засобів. Для висадки певних рослин і культур необхідно знати кислотність ґрунту, але аналіз ґрунту в лабораторії дає інформацію про кислотності до десятих часток, що звичайному садівнику знати не треба. Вам цілком підійде приблизний аналіз ґрунту. Якщо ви пам'ятаєте уроки хімії в школі, то в дослідах, які проводили на цих уроках, як індикатор використовували лакмусовий папірець.
Вам знадобиться
  • Участок грунтового покриву, індикатор «лакмусовий папір».
Інструкція
1
Для визначення кислотності ґрунту, в першу чергу, необхідно викопати невелику лунку, яка в глибину не перевищуватиме 25 см. З будь-якої вертикальної стінки цієї лунки візьміть невеликий зріз ґрунту. Цю грунт необхідно перемішати, а також змочити водою (дощовою або дистильованою). Після утворення сирої землі, покладіть лакмусовий папірець всередину і стисніть цю землю рукою.
2
У підсумку, у вас відбудеться хімічна реакція, оскільки земля була не суха, а мокра. Ваш індикатор повинен дати певний колір: - зелений колір говорить про нейтральну кислотності; - жовтий колір говорить про легку кислотності; - рожевий колір говорить про середньої кислотності; - червоний колір говорить про високу кислотність.
3
Якщо ви не знаєте про існування такого індикатора або у вас його просто немає, можна скористатися більш простим способом: візьміть стандартну пляшку, яку використовують в молочних кухнях. Засипте сухої землі до другого поділу знизу, наповніть пляшку водою до п'ятого ділення знизу, додайте половину чайної ложки подрібненого крейди.
4
На горлечко надягають скручену дитячу соску, через невеликий проміжок часу вона починає розкручуватися, але краї її липнуть одне до одного. Струшуйте пляшку протягом 3-5 хвилин. Якщо грунт був кислої, то соска повністю випрямиться і буде надутим, середнє значення кислотності розкриє соску всього лише наполовину, слабка кислотність не дозволить соску випрямитися.