Як садити гіацинти. Як уберегти посадки гіацинтів від гризунів.

Легенда про Гіацинт і Аполлоні є однією з найвідоміших легенд про походження квітів. Гіацинт був другом бога Аполлона і випадково загинув від його руки під час спортивних змагань. Нерозважний був бог Аполлон. І щовесни прокидаються гіацинти в садах, як символ вічно відроджується життя. Прикрасьте свій сад гіацинтами, і ви побачите, що це воістину легендарний квітка.
Вам знадобиться
  • Цибулини гіацинтів діаметром близько 5 см,
  • Чистий річковий пісок,
  • Перегной або перепрілий гній,
  • Мінеральні добрива (суперфосфат, зола, доломітове борошно) ,
  • Мульча (сухий торф, тирса, лапник)
Інструкція
1
Вибір місця для посадки. Подумайте заздалегідь про місце для посадки. Місце для посадки повинно бути сонячним, захищеним від вітру і мати легкий ухил, щоб талі води не застоювалися. Так як гіацинти , як і всі цибулинні, не переносять застою води, переконайтеся, що висота грунтових вод в місці посадки не менше 50-60 см. В іншому випадку робіть насипні гряди і хороший дренаж.
2
Підготовка посадкових лунок. Підготовку слід почати за два місяці до посадки, в серпні. Ділянка, де ви плануєте посадити гіацинти , перекопайте на штик лопати з внесенням при перекопуванні перегною, перепрілого гною, піску. Також при перекопуванні внесіть мінеральні добрива з розрахунку на 1 квадратний метр: 80 г суперфосфату, 200 г золи, 250 г доломітового борошна. Азотні добрива краще вносити навесні і влітку.
3
Посадка. Посадка гіацинтів виробляється восени. Не можна садити цибулини занадто рано, в теплу осінь рослина може рушити в ріст і загинути при настанні зимових холодів. У середній смузі Росії ідеальний час для посадки гіацинтів це кінець вересня - початок жовтня. Посадка гіацинтів здійснюється на глибину 15-18 см від донця цибулини. Відстань між цибулинами повинно бути не менше 15-20 см. На заздалегідь підготовленій ділянці викопайте посадочні лунки завглибшки 17-20 см і насипте на дно кожної лунки шар сухого річкового піску товщиною 2 см. Цибулини злегка втисніть в пісок, але не вкручуйте. Посадка в пісок вбереже ваші гіацинти від загнивання і грибкових хвороб. Зверху засипте цибулини землею. Якщо земля суха, полийте посадки. Це поліпшить проростання коренів.
4
Підготовка до зимівлі. В кінці жовтня, коли настануть стійкі холоду, замульчируйте посадки торфом або тирсою, укрийте ялиновим гіллям. Навесні укриття треба буде обережно зняти, так як гіацинти прокидаються рано.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Iu1Q03RJUKY
Зверніть увагу
Зберігання відцвілих цибулин - найбільш відповідальний період. Викопані гіацинти дуже вимогливі до тепла. Спочатку цибулини просушують 5-7 днів при 20 градусах в провітрюваному приміщенні. Потім цибулини містять не менше 2 місяців при 25-26 градусах, а після цього ще 1 місяць при 17 градусах. Таким чином, щоб посадити гіацинти на початку жовтня, викопати цибулини треба на початку липня.
Корисна порада
Під час зберігання у цибулин навколо донця часто утворюються дрібні дітки. Висаджуйте їх в грунт особливо акуратно. Глибину посадки зменшіть вдвічі, а шар мульчі вдвічі збільште.