Як пробурити свердловину самостійно. Як зробити свердловину самому.

На дачній або сільському ділянці не завжди є природне джерело чистої води, і власникам ділянки доводиться вдаватися до буріння свердловини, яка забезпечить їх постійним джерелом питної води високої якості. Для того щоб пробурити свердловину , можна викликати на ділянку бригаду фахівців-бурильників, а можна спробувати пробурити свердловину самостійно, знаючи технологію ручного буріння. Про те, як правильно пробурити свердловину , ви дізнаєтеся з цієї статті.
Інструкція
1
Почніть буріння з викопування шурфу двометрової глибини, 1,5х1,5 метра в розмірах. Стінки викопаного шурфу обшийте дошками, щоб запобігти осипання ґрунту. Для буріння вам буде потрібно бурова вишка, за допомогою якої над потрібної точкою підвішують бурову колонку з головкою.
2
Вишку зробіть самостійно з колод діаметром 15-20 см, і між ними закріпіть лебідку. Бурова колонка складається з з'єднаних між собою бурових штанг довжиною 3 м. Використовуйте різні типи бурових головок для різного типу грунту.
3
В малоосипающемся грунті використовуйте бур-ложку. В твердому грунті потрібно використовувати бур-долото, а в глиняному грунті - спіральний бур. Ручним способом ви зможете пробурити свердловину глибиною до 20 метрів.
4
Встановіть над шурфом вишку і зберіть бурову штангу, опустивши її потім в шурф за допомогою лебідки. Для обертання штанги потрібні сили двох осіб.
5
Нанесіть на штангу заздалегідь позначку на висоті 60 см, і досягнувши позначки, виймайте штангу із землі для очищення. Якщо вам потрібно неглибока свердловина, ви можете пробурити її без триноги, використовуючи тільки желонку для буріння ударним способом.
6
Пробуривши свердловину до водоносного шару і досягнувши водотривкого шару, зупиніть буріння і почніть готувати свердловину до використання. Очистіть її і опустіть на дно фільтр з металевої сітки, заповнивши простір між фільтром і стінами крупним піском.
7
Встановивши в свердловину фільтр і підйомні труби для води, приберіть дерев'яну обшивку шурфу і засипте його землею. На вершину свердловини встановіть насос на електричному або ручному управлінні.