Як зробити насос для води.

Виготовлення поршневого насоса для води не така складна процедура, як може здатися. Щоб її спростити, можна використовувати вже готовий корпус пінного вогнегасника ОПГ. І він необов'язково повинен мати циліндричну форму. Вона може бути і чотирикутної, і шестикутної. Головне, щоб корпус мав по всій робочій довжині однаковий перетин, а поршень також мав аналогічну форму.
Інструкція
1
Головними деталями, відповідальними за справну роботу насоса , є клапани, а особливо - нижній зворотний клапан. Він визначає продуктивність насоса , а також його постійну готовність. Щоб половина води без толку туди-сюди не ганялася, а залишений без роботи насоса не зливав всю воду назад у свердловину або колодязь, клапани необхідно зробити якісними.
2
А ось поршень може мати зазор між стінками корпусу і їм самим, причому досить великий. Вода буде просочуватися між стінками і поршнем, проте основна її маса буде текти по клапанів. Якщо ви хочете, щоб все прилягало щільно, стежте за тим, щоб поршень ходив туди-сюди вільно.
3
Корпус можна зробити і з відрізка який-небудь труби, що має діаметр 80 мм і більше. Оптимальна довжина відрізка - від 60 до 80 см. Нутрощі труби бажано проточить на токарному верстаті або зняти нерівності за допомогою шабера. Але якщо такої можливості немає - нічого страшного. Поршень з кришками можна зробити з металу або з товстого пластика або навіть з дерева. Дерев'яні кришки дешевше, хоч і служать вони один сезон. Хоча можуть і довше прослужити. Особливо зручно використовувати для кришок модрину і дуб. Такі кришки розбухають від води і надійно герметизують зазор між стінками корпусу. Щоб поршень при намоканні дерева не заклинило, його потрібно виготовляти з достатнім зазором. Клапани можна зробити з металевих трубок, спресованих в дерево.
Корисна порада
Як бачите, в процесі виготовлення поршневого насоса для води ви можете в повній мірі використовувати свою фантазію; Подібний насос можна з успіхом використовувати в аварійних випадках в якості додаткового засобу для перекачки води. А якщо автоматизувати його привід допомогою використання енергії сонця чи вітру, можна такий насос використовувати для перекачування води для поливу зі ставка, розташованого неподалік від ділянки.