Як розводити форель ?

Розведення форелі - заняття хоч і непроста, але продуктивне, адже з 1 га поверхні ставка можна отримати до 1000 ц риби. Популярністю в рибництві користуються райдужна та струмкова форель . Беручи до уваги, що це річкова риба, то й умови для її розведення повинні бути відповідні.
Вам знадобиться
  • Підготовлений ставок
  • Окремі лотки для ікринок
  • Окремі басейни для личинок
  • Корм для форелі
Інструкція
1
Підтримуйте необхідні кліматичні умови для вирощування риби. Температура води повинна становити 15-18оС, а вміст у ній кисню - 7-8 мгл. Форель чутлива до каламутній воді, яка не тільки ускладнює її дихання, але і може привести до пониження інтенсивності харчування, і, як наслідок, загибелі особини.
2
Створіть умови для штучного запліднення форелі. Відберіть кращих виробників і розмістіть їх окремо один від одного з розрахунку 25-30 шткв. м.
3
Відстежите той момент, коли ікра дозріє, після чого починайте її зціджування. Для цього, виловивши кілька самок, видавіть ікру в чисту ємність. Аналогічну процедуру проведіть з самцями, видавивши їх насінну рідину. Додавши трохи води, перемішайте масу гусячим пером і залиште на 3-5 хвилин.
Зверніть увагу
Статева зрілість у форелі настає до 3-4 років, однак, вона залежить не тільки від віку особини, але і від її ваги. Так, оптимальними для виробництва вважається 600 г форелі. Форель досягає своєї товарної маси до 1 року, у зв'язку з чим, при правильній організації рибоводне господарство може давати продукцію навесні і влітку.
Корисна порада
Статеве дозрівання у райдужної форелі можна визначити по бічній смузі, яка в цей період стає ярковираженной. Нерест у форелі настає в різні періоди, залежно від географічного місця розташування. Так, в південних районах - це з грудня по березень, в центральних же районах - з березня до початку травня. Під час інкубаційного періоду ікринки можна використовувати спеціалізоване обладнання, наприклад, апарат Вейса.