Як зробити струмок.

Струмок своїм веселим дзюрчанням, прохолодою, великою кількістю соковитої рослинності, навколишнього його, помітно оживляє дачну ділянку. Але що робити, якщо вам дісталися «сухопутні» земельні угіддя? Чи не зневірятися і зробити штучний струмок. Фінансів і праць це зажадає не так багато, а про витрачений час ви не пошкодуєте, коли побачите справа рук своїх. Важливо все зробити правильно і акуратно.
Вам знадобиться
  • Лопата (кирка), граблі, річковий пісок, гідроізоляційні матеріали, плівка, 3-міліметрова фанера, насос, пластикові шланги і труби, оздоблювальні матеріали (галька, камені), рослини для оформлення.
Інструкція
1
Визначте місце, де буде розташовуватися ваш майбутній струмок. Якщо ваш ділянка рівна, позначте для себе, звідки і в якому напрямку він потече, тобто його русло. Якщо на ділянці є схил, доцільно задіяти його (це буде ідеальний варіант). Накидайте ескіз або креслення, де ясно буде видно гирло і русло струмка, а також резервуар для води і місця прокладки труб. Зробіть на ділянці відповідні помітки.
2
Вирішіть, що? служитиме резервуаром для води (необхідний обсяг якої можна розрахувати, виходячи з довжини, глибини і швидкості течії струмка) - наявний на ділянці водойму (ставок, криниця, близька річка), великий бак або яма, яку (якщо її немає) треба викопати, викласти плівкою, або забетонувати і обладнати міцною кришкою. Саме від цієї ємності слід починати прокладку труб.
3
Прокладіть труби в намічених місцях. Прокладка труб необхідна унаслідок замкнутої гідроціркуляціі майбутнього струмка. Найбільше для цих цілей підходять поліпропіленові труби, їх легко монтувати, вони стійко переносять морози (їх не треба демонтувати на зиму). Труби можна злегка прикопати або декорувати камінням, рослинами, але так, щоб до них легко можна було добратися (на випадок ремонту або перенесення).
4
Згідно з наміченим на землі руслу майбутнього струмка, оформите ложе - за допомогою лопати або кирки прокопати канавку. Очистіть її від коренів, сміття та каміння. Гарненько утрамбуйте.
5
Спорудіть в канавці піщану подушку. Тобто засипте ложе по всій довжині струмка річковим піском. Товщина піщаного шару повинна бути 5-6 см. На подушку укладіть будь нетканий матеріал (наприклад, бутил-каучук або спеціальний пластик). Намагайтеся уникати складок. Кінці плівки, захоплюючі «берега» струмка, присипте піском, а потім притисніть декоративним камінням, між ними накидайте гальку.
6
Встановіть насос в гирлі струмка. Найчастіше для цієї мети використовують занурену помпу - вона компактна і відносно безшумна. Перед покупкою ви повинні визначити для себе очікувану інтенсивність течії майбутнього струмка, від цього залежить, насос якої потужності вам слід купувати. З цього питання порадьтеся з консультантом магазину або уважно читайте інструкцію виробника кожного насоса.
7
Декоруйте русло майбутнього струмка. Можна викласти його галькою, камінням. Посадіть по берегах рослини - квіти-багаторічники, чагарник, мохи.
8
Підключіть все, що необхідно під'єднати (шланги, труби). Увімкніть насос. Насолоджуйтесь дзюрчанням струмка.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=qVlEOtDvjko
Зверніть увагу
Вважається, що саме струмок в якості водного елемента саду відображає характер і життєву філософію господарів. Тому слід добре продумати його оформлення. Чи буде він сильно звивистий або прямий, вируючий або спокійний, з перепадами або рівнинного типу, що потопає в зелені або вільно поточний на відкритому просторі - все залежить від вас.