Як посадити анемони.

Наприкінці травня сад вже майже одягся в своє зелене вбрання, і під кронами дерев в ковзної тіні спалахують вогнями чудові квіти анемона. Один із найяскравіших видів - анемона корончатая. На жаль, в умовах середньої смуги Росії ця неженка НЕ зимує. Бульбоцибулини доводиться викопувати і зберігати так само, як цибулини гладіолусів, але в подяку за чудную весняну красу, що нам дарує цей променистий квітка, будь квітникар з легкістю погодиться терпіти маленькі незручності.
Вам знадобиться
  • Бульбоцибулини анемони корончатой
  • Дренаж (керамзит або дрібний гравій)
  • Зола
  • Торф'яні горщики.
Інструкція
1
Посадка. Бульби анемони корончатой дуже сильно висихають в процесі зберігання. Замочіть їх на добу перед посадкою в розчині Епін (4 мл в склянці води). В торф'яні стаканчики насипте грунт до половини і добре зволожите. Втисніть бульби в грунт і засипте злегка вологою землею зверху на 3-5 см над бульбами. Таким чином бульба нижньою частиною лежить в дуже вологому субстраті, а точка росту тільки злегка зволожена. Чи не поливайте. Тільки обприскуйте. Після появи листя починайте поливати, але дуже обережно. Анемона корончатая родом з Кавказу і не терпить застою води. Під час проростання бульб підтримуйте температуру не нижче + 14 градусів і не вище +25 градусів.
2
Вибір місця. У травні, коли земля прогріється, прийшов час висаджувати анемони на постійне місце. Для посадки виберіть сонячне, добре освітлене і захищене від вітру місце. Найкраще висаджувати анемони у південної стіни будинку. Днем стіна буде прогріватися, і квіти отримають додаткове тепло. Але анемони корончаті не люблять пряме сонце весь день, врахуйте це при посадці.
3
Викопайте яму або посадкову канавку глибиною не менше 50 см. На дно товстим шаром насипте дренаж: керамзит або дрібний гравій. Засипте яму землею. Грунт повинна бути пухкої, живильним, з додаванням золи. Дайте грунті осісти протягом доби, потім зробіть ямки за розміром земляного кома. Акуратно вийміть анемони з стаканчиків разом із землею і посадите на підготовлене місце. Намагайтеся не порушувати земляний ком. Відстань між рослинами повинна бути не менше 15 см. Глибина посадки повинна бути такою, щоб колишній рівень землі не змінився. Тобто стаканчики не повинні бути заглиблені, але і не повинні підніматися над загальним рівнем ґрунту на грядці. Акуратно полийте.
Зверніть увагу
Бульби анемони корончатой не можуть зберігатися більше 1 року. Якщо ви купуєте бульби восени, а садити будете навесні, то вони дожни бути тільки свіжого врожаю.
Корисна порада
Дуже складно буває зрозуміти, яким боком висаджувати бульба в землю, адже перезимовані бульби анемони корончатой виглядають як безформна коржик. Зверніть увагу, плоска сторона бульби - це верх. Саме звідси піде паросток. Часто анемони гинуть саме тому, що бульби посадили вгору ногами. Якщо бульба вже зовсім безформний, посадіть його немов на бочок. Паростку буде легше пробитися на поверхню.