Як посадити півонія.

Півонії вже давно стали загальними улюбленцями. Складно знайти сад, в якому не росли б ці чудові квіти. Дивовижна краса, довголіття, морозостійкість, відносна невибагливість і нескладна агротехніка - ті якості півонії, які роблять його таким привабливим навіть для не дуже досвідчених квітникарів. Якщо троянда - королева, то півонія - король квітів.
Вам знадобиться
  • Суміш з компосту, піску і городньої землі в рівних частинах
  • 250 г подвійного суперфосфату або 500 г кістяного борошна,
  • 1 столова ложка залізного купоросу,
  • літрова банка деревної золи.
  • Дренаж (керамзит, бита цегла або гравій)
Інструкція
1
Вибір місця для посадки. Півонії ростуть на одному місці дуже довго. Тому правильний вибір місця для посадки є запорукою довгого і пишного цвітіння. Півонії світлолюбні рослини, їх слід садити на сонячних, захищених від вітрів ділянках. Не слід садити півонії близько до дерев і великим чагарниках, а також поблизу будівель. Це дозволяє убезпечити півонії від розвитку хвороб, пов'язаних із застійним повітрям. Кращими грунтами для півоній є окультурені суглинні слабокислі грунту (рН 6-6,5). Дуже важливо знати рівень грунтових вод на вашій ділянці. Півонії зовсім не переносять тривалого застою води, і не можуть рости на заболочених ділянках. Якщо рівень грунтових вод досить високий, півонії висаджують на піднятих грядках і роблять хороший дренаж.
2
Підготовка місця для посадкі.Сажать півонії слід на відстані 80-100 см один від одного. Яму для посадки готують за 1-2 тижні до посадки, щоб земля встигла осісти. Викопують яму розміром 60х60х60 см. На дно укладають дренаж шаром в 20 см. Зверху яму на 2/3 висоти засипають сумішшю з піску, компосту та городньої землі. У цю ж суміш додають добрива і золу. Залиште яму в такому вигляді до моменту посадки.
3
Посадка.Поставьте деленку півонії в середину посадкової ями, заповненої на 2/3. Зверху засипте родючою землею до самого верху. Велике значення має глибина посадки. Деленку посадите так, щоб шар землі над верхніми нирками був не більше 3-5 см на суглинистих грунтах і 5-7 см на легких, піщаних ґрунтах. Після посадки рослину рясно полийте, приблизно одне відро води на кущ. Свіже посаджені кущі можна злегка підгорнути.
Зверніть увагу
Якщо півонія коштує дешево, якщо продавець не може точно назвати сорт, сміливо проходьте мимо. Ціна деленки сортового півонії починається від 300 рублів, а новинки - ще дорожче
Корисна порада
Не давайте цвісти півонії протягом двох років після посадки. В перші роки у них повинна розвиватися коренева система. Тому, коли бутони на молодих посадках вищипуйте, коли вони досягнуть величини горошини. Тільки на третій рік можна залишити частину бутонів для цвітіння.