Як проростити мандарин.

Ви любите цитрусові і хотіли б мати свій власний садок на підвіконні? В такому випадку спробуйте виростити мандарин .
Вам знадобиться
  • Найпростіше розмножити мандарин щепленнями. Тому заздалегідь задумайтеся про підщепі - рослині, до якого ви будете прищеплювати держак мандарина. Для цих цілей підійде будь цитрус - лимон, грейпфрут, апельсин, лайм. Їх ви можете просто виростити з кісточки.
Інструкція
1
Коли підщепу досягне двох - трьох років, можна приступати до операції. Прищеплюють рослини в період сокоруху, тобто навесні і в кінці літа. В цей час кора легко відділяється від стовбура дерева. Ви можете це перевірити, зробивши невеликий надріз трохи вище місця, куди плануєте прищеплювати мандарин і подивитися, чи легко відходить верхній шар? Якщо все в порядку - приступаємо до головного.
2
За кілька днів до щеплення підщепу починають рясно поливати - це посилить сокорух. На стовбурі прищепи на висоті 5-10 см (ствол повинен бути гладким, без шипів і нирок) робиться спочатку поперечний, а потім невеликий поздовжній надріз.
3
Привой - рослина мандарин а, яке ви будете прищеплювати. З прищепи, який до цього зберігають в поліетиленовому пакеті, зрізається вічко з тонким шаром деревини. Розсунувши розріз на підщепі, вставляють вічко, немов в кишеньку. Потім місце обв'язують поліетиленовою стрічкою, щоб не потрапила вода. При бажанні поверх стрічки можна нанести садовий вар.
4
Через 2-3 тижні черешок прищепи засох і відпав? Значить, ви все зробили правильно.
5
Через місяць підщепу обрізають. Робиться це поетапно: спочатку на 10 см. Вище щеплення, а потім безпосередньо над нею. В цей же час можете прибрати стрічку.
Корисна порада
Ваш мандарин приживеться значно краще, якщо ствол підщепи обернути мокрим ватою, а зверху на деревце надіти поелітіленовий пакет.