Як займатися на м'ячі.

Фитбол - проста і доступна гімнастика на м'ячі . Вона корисна і дорослим і дітям. Особливо виражений терапевтичний ефект спостерігається у немовлят. Починати заняття з новонародженим можна вже з третього тижня після народження. Комплекс нескладних вправ дозволяє дитині швидше адаптуватися до умов навколишнього середовища, стимулює роботу м'язів, спонукає до рухової активності (що в свою чергу покращує роботу мозку), зміцнює хребет і вестибулярний апарат, знімає тонус м'язів, покращує травлення, розробляє легені, усуває дисплазію і пр .
Інструкція
1
М'яч повинен бути гладким (без пупиришків), еластичним, стійким (Не перекачати), діаметром не більше 75 см, здатним витримати навантаження до 200-300 кг
2
На першому місяці життя заняття проводять не більше 10-15 хвилин, не менше ніж через 40-60 хвилин після годування. Для початку виконуйте прості похитування в різному виконанні.
3
Викладіть малюка на животик, злегка притисніть його до м'яча однією рукою, другою утримуйте в області коліна, похитуйте 1-2 хвилини. При цьому розмовляйте з ним спокійно і ласкаво, хваліть, підбадьорюйте.
4
Потім переверніть його на спинку і повторіть процедуру. Якщо малюк проявляє неспокій, спочатку можете взяти його на руки і погойдатися на м'ячі разом.
5
Після першого місяця вправи ускладнюються. Тепер спробуйте не дотримуватися спинку і животик рукою. Практикуйте чергування упору на ручки і ніжки малюка, в положенні на животі, поперемінно підтримуючи його і злегка піднімаючи протилежну частину тіла від м'яча.
6
Відпрацьовуйте вис вниз головою, в положенні лежачи на спинці. Поступово збільшуючи ухил і амплітуду коливань. Слідкуйте, щоб малюк повністю розслаблявся в будь-якому положенні, не поспішайте. Будьте послідовні.
7
Після другого місяця можете починати освоювати різні обертальні вправи руками і ногами, такі як: «млин», «велосипед», схрещування, поза «жаби» і т.д. Поступово переходите до поворотів, прогибам (поза «рибки», «ластівки»).
8
Займайтеся стільки, скільки комфортно малюкові. Після гімнастики добре трохи поплавати в теплій ванній, завершити процедуру разовим обливанням. Температура води повинна бути на пару градусів нижче, ніж у ванній, поступово різниця збільшується.
9
Приділяючи цим нескладним процедурам близько години в день, дуже скоро ви побачите всі переваги раннього фізичного та емоційного розвитку свого малюка.