Як оформити кухню-вітальню.

Об'єднання двох функціональних зон - кухні і вітальні - ідеальний варіант для малогабаритних квартир. Грамотний розподіл квадратних метрів і продумане планування дозволять уникнути виникнення неприємних побічних ефектів (запахи готується їжі, нестача робочого простору і т.д.).
Інструкція
1
Розробіть проект кухні-вітальні. Рішення про те, де і в якому стилі оформити кухню-вітальню краще приймати на етапі проектування процесу реконструкції квартири. В попередньому проекті можна позначити бажаний стиль, розміщення побутової техніки і меблів, тобто основні акценти і елементи. Уявіть план проекту у вигляді докладного ескізу, так вам буде легше опрацьовувати деталі.
2
Визначте кількість, тип і форму побутової техніки. Від того, наскільки буде оснащена кухня, залежить необхідна площа робочої зони і розташування меблів. Зручні компактні куточки з вбудованою плитою, посудомийній машиною, духовою шафою та іншими сучасними апаратами.
3
Підберіть меблі. Найвдалішим варіантом є меблеві комплекти-трансформери. Шафа, «прячущий» раковину, полицю з посудом і варильну поверхню буде ідеальний для кухні-вітальні - приховуючи робочі поверхні, такі конструкції забезпечать гармонійний і привабливий вигляд для кухні. Розкладаються і відкидаються столи дозволяють економити простір і не порушують загальну стилістику приміщення.
4
Позначте умовний поділ зон. Розділити робочу зону (кухню) і зону відпочинку (вітальні) допоможе барна стійка, яка часто виконує функції обіднього столу. Це найбільш ймовірний варіант поділу простору, але можна використовувати і неявні ознаки. Замінити формальну перегородку допоможуть дизайнерські прийоми - невеликий поріжок, підлогу різного кольору або різних типів покриття, джерел освітлення.
5
Додайте джерела світла грамотно. Змінюючи варіанти розміщення джерел штучного освітлення, можна добитися бажаних візуальних ефектів. Гарна підсвітка уможливить акцентувати увагу на окремих елементах вітальні або кухні - залежно від ситуації.
6
Розставте аксесуари. Оформити кухню-вітальню затишно і з індивідуальним відтінком без розміщення декоративних дрібниць і дрібничок не вдасться. Виберіть яскраві елементи і розмістіть їх з урахуванням планування й обраного стилю.
Так склалося, що в нашій країні кухні часто використовуються і для приготування їжі, і для прийому гостей. Для того щоб кухня була одночасно функціональної, затишною і зручною, слід заздалегідь продумати її дизайн.
Інструкція
1
Для суміщення відразу двох функцій в одному приміщенні найчастіше використовується такий прийом, як зонування. Подумайте, де б ви хотіли розташувати зону кухні, призначену для приготування їжі, а де комфортну зону вітальні. Для зручності кухонну зону варто розміщувати навколо плити і мийки, щоб вам не довелося переробляти всі комунікації, адже це пов'язано з великими труднощами.
2
Розділити дві зони в одному приміщенні можна різними способами. Для цього можна скористатися простою ширмою, фіранками або шафою, можна за допомогою різних кольорів і стилів стін, підлоги і стелі, можна за допомогою перегородок або балок. Пам'ятайте про те, що для того щоб ваша кухня все-таки виглядала як єдине ціле, кордони між зонами повинні бути плавними і гармонійно вписуватися в загальний інтер'єр. Перегородки краще робити прозорі, а балки - напівкруглими.
3
У кухонній зоні краще розмістити якомога більше побутової техніки, яка прискорить і полегшить процес приготування їжі. Зробити це на невеликій площі допоможе ніша, виконана з вогнестійкого гіпсокартону і розділена на кілька рівнів. Це дозволить вам помістити посудомийну машину, духова шафа, і мікрохвильову піч друг над другом, заощадити простір і при цьому не пошкодити техніку.
4
Кухонну зону краще оформляти в сучасному стилі, оскільки в ній розміщується побутова техніка, яку важко вписати в інший інтер'єр. Приміром, підійде дизайн урбаністичного, етнічного, китайського або хай тек стилю.
5
Вітальню зону можна оформити в якомусь контрастному стилі, наприклад, бароко або романтизм. Це дозволить вам розмістити зручну, затишну і красиву меблі, різні аксесуари, фоторамки, свічки, квіти, вази, а також зробити колони або арку. Але якщо ваша кухонна зона виконана в етнічному або китайському стилі, ви можете зберегти його і у вітальні, зробивши плавний перехід в кольорі стін, підлоги і стелі.
6
Якщо ви не хочете зонувати приміщення, то краще використовувати для оформлення кухні-вітальні нейтральні стилі, підходящі для обох функціональних частин. Приміром, оформіть кімнату в мінімалістичному, етнічному, сучасному стилі або кантрі.