Як почистити срібні прикраси.

Срібні прикраси , як і будь-які інші, час від часу потребують чищення. Звичайно, можна купити в магазині спеціальну очищувальну рідину і почистити срібло, дотримуючись інструкції. Але якщо в потрібний момент цього засобу під рукою не виявилося, є можливість скористатися іншими, не менш ефективними, способами.
Інструкція
1
Візьміть 1 частина нашатирного спирту і 10 частин води. Розмішайте. Змочіть в отриманому розчині шматочок м'якої тканини і чистите срібні прикраси до зникнення на них темного нальоту.
2
Вичавіть з лимона трохи соку і помістіть в нього на кілька хвилин срібні прикраси . Дістаньте і протріть сухою м'якою тканиною. Сік свіжого лимона можна замінити лимонною кислотою, розведеною довільно в воді.
3
Насипте на блюдечко трохи харчової соди і додайте декілька крапель води (тобто зволожите соду, але не розмішуйте її у воді). Умочіть тряпочку у вологу соду і починайте протирати срібло. Цей спосіб підходить для срібних виробів з гладкою поверхнею і не дуже підходить для прикрас з численними дрібними візерунками, поглиблення можуть залишитися темними. Можна спробувати дістатися до них зубною щіткою з не дуже жорсткою щетиною.
4
Розвести у воді трохи прального порошку і прокип'ятити в ній срібні вироби протягом 3-5 хвилин. Дістати і протерти насухо м'якою тканиною.
5
Раніше чистили срібло зубним порошком з додаванням в нього декількох крапель нашатирного спирту. Старий спосіб не втратив своєї актуальності і сьогодні. Головне - по закінченні процедури очищення промити прикраси під струменем теплої води, особливо в поглибленнях візерунків.