Як понизити напругу процесора. понизити напругу живлення процесора.

Досить часто користувачі персональних комп'ютерів або ноутбуків стикаються з проблемою зайвого перегріву процесора під час його роботи. Таке нагрівання може приводити до постійних зависань комп'ютера, а також появою «блакитного екрану смерті». При нагріванні всієї пластикової частини корпусу ноутбука стає неприємно працювати, це також відбувається внаслідок нагрівання процесора . Найпростіший спосіб зменшення нагрівання процесора - пониження напруги живлення процесора .
Вам знадобиться
  • Програмне забезпечення RMClock.
Інструкція
1
При зниженні вольтажу процесора відбувається зменшення температури його нагрівання. Для зменшення температури на 20 градусів достатньо зменшити напруга на 0,2 В. Цю операцію можна зробити за допомогою програми RMClock. Вона дозволяє працювати з процесором безпосередньо. Ви можете виставити відповідні значення, а якщо вони виходять за рамки можливо допустимих значень для цього процесора , то утиліта оповіщає про це. Варто відзначити, що зниження вольтажу процесора не вплине на продуктивність.
2
Після запуску програми, перейдіть до вкладки Settings, поставте відмітку навпроти пункту «Autoload». Також варто відзначити пункт Mobile. У головному вікні програми вам необхідно виставити первинне напруга (живлення від мережі) і вторинне напруга (живлення від батареї). Залежно від марки процесора варто проставити певне значення. Приміром, для процесора Intel необхідно виставити напруга 1.10V або 1.15V. Спочатку виставте перше значення, якщо робота на комп'ютері не буде стабільною, то поставте друге значення. Для процесорів AMD, це значення буде приблизно таким же: нижній поріг 1.00V, а верхній поріг необхідно виставити самостійно, для кожного процесора цей поріг буде індивідуальний.
3
Будьте обережні в вводяться значеннях, не ставте вольтаж понад 1.40V. Після виставлення вольтажа, необхідно змінити настройки електроживлення. Натисніть меню «Пуск», виберіть пункт «Панель управління», значок «Електроживлення». У віконці вибору профілю необхідно відзначити пункт RMClock Power Management.
Збільшення продуктивності комп'ютера - це проблема, яка обтяжує більшість користувачів. Це можна зробити більш дорогим шляхом - купити більш потужні комплектуючі, а можна спробувати збільшити їх потужність самостійно. Для збільшення продуктивності можна спробувати розігнати процесор за рахунок збільшення подається на нього напруги. Це справа ризикована, але якщо вам вкрай необхідна потужна машина саме зараз, то чому б не спробувати.
Вам знадобиться
  • - шматок мідного дроту;
  • - плоскогубці.
Інструкція
1
Відключіть живлення від системного блоку. Вийміть процесор з його роз'єму і зніміть з нього кулер разом з радіатором. Огляньте процесор. Знайдіть контакти, які вам потрібно з'єднати. Потім підготуйте робоче місце, де ви збираєтеся підняти напругу на процесорі. Приберіть все зайве, щоб вам нічого не могло перешкодити, оскільки дана робота дуже відповідальна і вимагає особливої уваги.
2
Візьміть невеликий шматок мідної проволоки маленького перетину. На одному його кінці зробіть петлю, щоб надіти її на контакт. Потім пропустіть вільний кінець дроту через що залишилися два контакти таким чином, щоб у вас вийшов трикутник. Візьміть плоскогубці, натягніть дріт так, щоб вона самостійно трималася, але не перестарайтеся - контакти повинні зберегти свою первісну форму.
3
Перевірте якість з'єднання контактів і поверніть процесор на колишнє місце. Щоб збільшити напругу на процесорі, потрібно замкнути саме ті три контакти. Якщо ви зачепили ще якісь, то ймовірність того, що процесор просто згорить, збільшується в декілька разів. Увімкніть живлення і запустіть комп'ютер.
4
Щоб перевірити, чи збільшилася потужність процесора, клікніть правою кнопкою миші по іконці «Мій комп'ютер» на робочому столі. З'явиться вікно. У ньому міститиметься інформація про потужності процесора. Не розраховуйте, що потужність надто вже зросте. Якщо до номінального її значенню додалося порядку 0,3-0,4 ГГц, можете вважати, що вам пощастило. Ця величина залежить від характеристик процесора і від виробника.
5
Задумайтесь, а чи хочете ви ризикувати? Форсувати напруга на процесорі - завдання вкрай ризикована, як вже говорилося вище. Вона може привести не тільки до поломки самого процесора, але й інших елементів вашого персонального комп'ютера. Більш доцільно було б купити чіп більшої потужності, що виключило б все вище згадані незручності.