Як посадити апельсин.

Розведення цитрусових в домашніх умовах стало модним декілька років тому, і з тих пір актуальності не втрачає. Найцікавішим вважається вирощування лимона або апельсина з кісточки. Чекати, коли з'явиться паросток, а потім блискучі листочки, очікувати цвітіння, а то і плодів - все це насправді захоплює не на жарт. Дуже важливо правильно посадити і грамотно доглядати за рослиною в перші дні і місяці.
Інструкція
1
Приготуйте горщик і землю. Горщик для початку не повинен бути більшим, підійдуть навіть стаканчики з-під йогурту, важливо лише виконати отвори в денці. А ось до землі варто поставитися дуже відповідально, не слід брати те, що під руку підвернулася. Земля для апельсинового дерева повинна бути багатою мікроелементами, родючої, волого- і повітропроникною. У квіткових магазинах продаються готові грунти для цитрусових. Але можна зробити відповідний склад самим. Для цього візьміть 1 частина листової землі (по суті, це перепріли листя, її збирають під листяними деревами або в ярах листяного лісу), 1 частина річкового крупного піску, ретельно промитого проточною водою, 1 частина перегною і 3 частини дернової землі (вона знаходиться безпосередньо під трав'яним покровом, треба тільки вибрати з неї корінці).
2
На дні горщика влаштуйте дренаж з камінчиків або керамзиту. Насипте землю.
3
Візьміть кісточку (семечку) апельсина і посадіть її в горщик на глибину 2-2,5 см. Найкраще садити «свіжу» кісточку, щойно витягнуту з плоду. Злегка ущільніть землю пальцями і полийте теплою кип'яченою або профільтрованої (або відстояною) водою.
4
Накрийте горщик прозорою плівкою. У вас вийшла міні-тепличка. Помістіть її на підвіконня. Якщо це південна сторона, то прикрийте від прямих сонячних променів газетою. Вечорами тепличку відкривайте в цілях провітрювання. Приблизно через 3 тижні повинен з'явитися паросток. Рослина любить підвищену вологість, тому або сприскують його щодня, або встановіть поруч зволожувач і включайте його час від часу. Поливати апельсинчик слід в міру необхідності, але не заливати. Через рік пересадите в горщик більшого розміру.
Зверніть увагу
Цвітіння домашнього апельсинового деревця можна чекати лише через 7-10 років і тільки за сприятливих умов - не вище + 10-15 ° C в зимовий час (при регулярній підгодівлі) і + 18-20 ° C - у літній. В квартирі створити такі умови складно, але при великому бажанні можливо. Однак навіть без квіток і плодів апельсинове деревце круглий рік радує око свіжою яскравою зеленню листя і бадьорим виглядом.
Корисна порада
Удобрювати апельсин слід приблизно через півроку. Добриво для цитрусових продається в будь-якому квітковому магазіне.Самое підходящий час для посадки - травень.