Як почистити сопла на принтері. Як почистити сопла струминного принтера.

При довгому простої принтера або його картриджа, головки картриджів, а точніше їх сопла мають властивості підсихати. Це призводить до того, що печатка таким картриджем стає неможливим. В цьому випадку єдиним виходом є очищення сопел картриджа. В якості піддослідного принтера взято пристрій марки Epson. Можна використовувати будь-який тип картриджа (капілярний і поролоновий).
Вам знадобиться
  • Принтер, рідина-реаніматор.
Інструкція
1
Хочеться відразу відзначити, що всі дії, пов'язані з очищенням сопел, необхідно виконувати тільки при вимкненому принтері. Якщо при друку тексту на аркуші видно тільки бліді відбитки або смуги, то вам потрібно скористатися запасним картриджем, який має такий же рівень чорнила. Цей картридж необхідно заправити рідиною-реаніматорів. Вставити його в принтер, а потім його включити.
2
Скористайтеся можливістю очистки сопла за допомогою драйвера Epson. Після 2-хчасового перерви спробуйте надрукувати сторінку, щоб рідина замінила чорнило в соплі друкованої головки. Дайте принтеру вистояти в такому стані цілу ніч.
3
На ранок повторіть прочищення за допомогою драйвера принтера. Залиште принтер ще кілька годин у спокої, потім знову зробіть прочищення.
4
Після 2-хчасового інтервалу, змініть картридж на колишній, зробіть чистку сопел принтера. Потім можете сміливо друкувати кілька аркушів. Якщо видимих змін не відбулося, отже картридж вже не підлягає відновленню. При появі змін, можна повторити вищеописану процедуру для закріплення результату.
5
Варто відзначити, що при першій заправці картриджа за допомогою рідини-реаніматора, в контейнері картриджа вийде з'єднання фарби і цієї рідини. Для виведення фарби з картриджа, необхідно спустошити і знову заправити картридж рідиною-реаніматорів.
Одним з небагатьох недоліків струменевих принтерів є засмічення їх сопел. В цьому випадку якість друку принтера помітно погіршується. Тому дуже важливо час від часу очищати сопла друкувального пристрою. Для їх очищення не потрібно нести принтер в сервісний центр. Цю операцію можна провести в домашніх умовах. Ніяких спеціальних навичок вам для цього не буде потрібно.
Вам знадобиться
  • - Комп'ютер;
  • - принтер;
  • - диск з ПО до принтера.
Інструкція
1
В комплект поставки пристрою друкування крім основних драйверів повинен входити диск з програмним забезпеченням. Якщо ви користуєтеся універсальною програмою для роботи з принтером, то рекомендується встановити ПО саме з диска, який йде в комплекті з принтером. Якщо у вас відсутній такий диск, то останню версію програмного забезпечення можна скачати на офіційному сайті виробника вашої моделі пристрою друкування. Якщо ж у вас вже встановлено «рідне» ПО, то вам слід пропустити перший пункт і відразу перейти до другого.
2
Увімкніть принтер. Запустіть його програмне забезпечення, після чого виникне меню управління пристроєм. В ньому виберіть пункт «Обслуговування». У меню, повинна бути функція очищення друкуючих сопел картриджа. Вона може називатися «Очищення сопел» або просто «Очищення». Можна вибрати два варіанти очищення: звичайна або глибока. Глибоку очистку слід вибрати в тому випадку, якщо ви не користувалися принтером досить довго (місяць або більше). В інших випадках вам достатньо звичайної очищення.
3
Запустіть операцію очищення сопел і чекайте її завершення. Врахуйте, якщо ви вибрали глибоку очистку, то операція очищення може відбуватися більш семи хвилин. В цей час вчиняти будь-які інші операції на принтері неможливо. По завершенні операції вам буде запропоновано надрукувати пробну сторінку. Погодьтеся на роздруківку контрольного зразка. Після роздруківки пробної сторінки порівняйте її із зразком, який з'явиться на екрані. Якщо сторінки ідентичні, значить, сопла картриджа очищені. Якщо пробна сторінка не відповідає зразку на екрані комп'ютера, то потрібно повторити операцію, цього разу вибравши глибоку очистку.
Корисна порада
Щоб не допускати засміченості сопел, потрібно не менше одного разу на тиждень роздруковувати на принтері хоча б одну сторінку. Тоді засохлі чорнило не будуть засмічувати сопла.