Як зацікавити дитину читанням. Як зацікавити чотирирічну дитину іграми.

Книги - невід'ємна частина гармонійного інтелектуального розвитку дитини. Вони розвивають творче мислення, фантазію, підсилюють уяву малюка, а також читання книг призводить до виникнення інтуїтивної грамотності. Якщо десять років тому всі діти виховувалися на читанні книг, то сьогодні, в епоху електронних ігор, телебачення і комп'ютерів, діти читають все менше, не проявляючи любов і полювання до читання. Як зробити так, щоб дитина зацікавився світом, описаним в книгах?
Інструкція
1
Намагайтеся зробити так, щоб комп'ютерні ігри і телевізор мінімально присутні в житті дитини.
2
Прищеплюйте йому любов до книг з раннього дитинства - навіть коли маля ще не вміє читати, він із задоволенням буде розглядати картинки у дитячих книжках, чіпати сторінки і слухати казки, які йому читають батьки.
3
Недостатньо просто читати дитині книжки вголос - він повинен виробити навички швидкого читання, щоб читати книги самостійно. Для вироблення цієї навички використовуйте літню пору року, коли і у вас, і у дитини буде більше вільного часу для освоєння нових горизонтів. На природі, на дачі, на курорті або залишившись вдома, читайте з дитиною книжки, доступні для його віку і розуміння.
4
Дитині повинна бути цікава книга, яку ви читаєте - підбирайте книжки так, щоб вони відповідали інтересам дитини. Почніть читати і зацікавте дитини сюжетом. Як тільки сюжет підійде до самого цікавого місця, скажіть, що ви втомилися, і запропонуйте дитині почитати вам вголос.
5
Залишайте дитину наодинці з книгою якнайчастіше, зупинивши читання на найцікавішому місці. Цікавість візьме своє, і малюк почне читати самостійно.
6
Читайте цікаві дитячі книги по ролям - виберіть книгу, в якій є два головних героя, і в якій детально описані їхні діалоги. Розподіліть ролі між собою і дитиною. Він сприйме таке читання як захоплюючу гру. Обов'язково похваліть дитину за читання - це мотивує його на подальші дії.
7
Також стимулювати дитину на читання можна, запропонувавши йому читати книгу по черзі. Читайте два розділи, а потім дайте дитині прочитати третю.
8
Якщо дитина не виявив інтересу до книги, спробуйте взяти іншу, яка зацікавить його більше. Запитайте у дитини, на яку тему йому хотілося б почути і прочитати історію. Не робіть читання занадто тривалим - робіть перерви.
9
Дитині потрібно звикнути до нової розумової активності. Завжди хваліть і заохочуйте дитину. Ви можете придумати для нього саморобні медалі і стрічки з балами за успіхи в читанні. І звичайно, подавайте дитині власний приклад - він повинен бачити, що батьки із задоволенням і з інтересом читають книги.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Vth8rzmXuOc
Батьки, прагнучи навчити малюка читанню якомога раніше, частенько забувають про те, що мотивація набагато важливіше технічного навику. Потрібно, щоб дитина любила читати, а чи вміє він це робити - не настільки значимо, поправимо. Спочатку постарайтеся захопити читанням, прищепити любов до нього.
Інструкція
1
Щоб ваша дитина полюбив книги, спробуйте захопити його словесним творчістю, мовою до того, як він навчиться читати. Пограйте з ним в гру «Відгадай-ка!» Приміром, так: «Це нагадує шматок сиру - що це?» (Місяць); «Вони схожі на блискучі іскорки» (Сніжинки); «Хто така Рижков?» (Білка: вона ж не біла, а руда!). Придумування слів, яких немає в мові, порівняння - це художні засоби, що використовуються письменниками. Дитина, котра опанувала їх, ще до початку самостійного читання почуватиметься в світі книг як вдома.
2
Не пропускайте час, коли дитина захоплено і наполегливо прагнути знайомитися з усім новим: іграшка, книга. Для малюків здобувайте книжки з крупним шрифтом, красивими і реалістичними ілюстраціями. Сприйняття сюжету і словесного майстерності тісно пов'язані з враженням, яке виробляють улюблені всіма дітьми картинки. Якщо ви не можете з ходу визначити, хто зображений на картинці - собачка або миша, відкладіть це екземпляр.
3
Зробіть так, щоб книги в будинку були завжди доступні дитині. Обладнайте спеціальне місце, невеликий стелаж або шафа, який малюк міг би самостійно використовувати (діставати і складати в нього книжки) в будь-який час.
4
Навіть коли ваша дитина навчився читати сам, продовжуйте читати йому вголос. Спільне з малюком читання - процес творчий і захоплюючий, нехай на мить, повернення у світ власного дитинства. Читаючи, згадайте про важливе забутому справі, зупиніться на «найцікавішому» місці і запропонуйте дитині продовжити самостійно. Звільнившись, розпитайте про те, що ж відбулося далі (адже вам теж дуже цікаво дізнатися).
5
Заведіть традицію разом читати на ніч, в дорозі, мандрівці, в черзі в дитячій поліклініці. Діліться з дитиною думками про прочитане, обговорюйте вчинки героїв (чому той чи інший вчинив так, а не інакше; чим би все закінчилося, якби ...) .Посоветуйте дитині прочитати улюблену книгу вашого дитинства, порівняйте ваші враження.
6
Сходіть разом в книжковий магазин. Купіть книгу, яку дитина вибере сам, навіть якщо це будуть комікси. Не змушуйте його читати книги тільки за вашим вибором або шкільній програмі.
7
Будьте головним заразливим прикладом для дитини - читайте самі.