Як погасити соду оцтом. Як погасити соду лимонною кислотою.

У багатьох рецептах випічки можна зустріти фразу: «Покладіть в тісто соду, погашену оцтом». Сода додається в випічку в якості розпушувача. Однак сама по собі сода досить слабо впливає на тісто. І навіть навпаки може додати йому сіро-жовтий колір і неприємний присмак. Справа в тому, що в соді як такої недостатньо вуглекислого газу для підняття тесту. Але, погасивши соду оцтом, ми перетворимо її в карбонат натрію, воду і вуглекислий газ. Якраз цей вуглекислий газ і сприяє розпушуванню і підняттю тіста. А, щоб правильно погасити соду оцтом, досить слідувати простим радам.
Вам знадобиться
    • чайна ложка соди
    • 4-6 крапель 9% оцту
Інструкція
1
Насипте потрібну кількість соди в ложку. Зазвичай в рецепті вказується точна пропорція - від 0,5 чайної ложки до 1 столової ложки.
2
Капните в ложку небагато 9% оцту. На чайну ложку вистачає 4-6 крапель. Не рекомендується використовувати нерозбавлений оцет.
3
В ложці почнеться бурхлива хімічна реакція. Сода почне шипіти і піниться. При гасінні соди оцтом не слід чекати кінця реакції, негайно умішайте погашену соду в тісто. Реакція між содою і кислотою продовжуватиметься і після замісу тіста.
4
Замішене тісто рекомендується відразу ж поставити в розігріту духовку. Тоді готова випічка вийде досить пишною і красивою.
Зверніть увагу
Якщо ви забули погасити соду і просто всипали її в тісто, додайте в тісто ложку лимонної кислоти або розпушувач. Якщо в рецепті присутній сметана або кефір, то побоюватися різкого запаху і неприємного присмаку готового продукту зовсім не варто.
Корисна порада
Соду можна погасити лимонним соком, видавивши лимон безпосередньо в ложку з содою. Досвідчені кулінари соду гасять і в сметані, і навіть в кефірі, але тільки якщо ці продукти присутні в рецепті тесту. Додайте в сметану необхідну кількість соди і трохи почекайте. Іноді сода гаситься і крутим окропом.