Як полагодити блискавку на куртку.

Напевно, багато хто з вас зіштовхувалися з неприємністю, коли замок-блискавка на улюбленій куртці з якихось причин ламався. Може бути, вам захочеться змінити блискавку , щоб не довелося змінювати саму куртку, проте краще з цим не поспішати. Адже замок можна полагодити. І при цьому не доведеться нічого розпорювати. Полагодити блискавку на куртці можна кількома способами.
Інструкція
1
Якщо блискавка розходиться, не маючи при цьому жодних видимих пошкоджень, значить, все справа напевно в полозах бігунка, змикається ланки замка. Щоб вирішити цю проблему, роздобудьте плоскогубці і манікюрні ножиці (можна шило).
2
Вам потрібно за допомогою ножиць або шила видалити обмежувальну скобу зверху блискавки і зняти бігунок. Знявши обмежувальну скобу, витягнете бігунок, після чого знайдіть обмежувальні полози. Потім акуратно підібгайте бігунок за допомогою плоскогубців і починайте їх зводити один до одного. Тільки не перестарайтеся з натиском. Трохи збільшуючи натиск, щоразу перевіряйте його достатність, надягаючи бігунок. Пам'ятайте: перестаравшись, ви навряд чи зможете розігнути полози назад без їх поломки.
3
Йдемо далі. Якщо замок цілий, а бігунок у вас тріснув або зовсім розсипався, зніміть його з блискавки. Запам'ятайте номер бігунка, щоб в магазині тканин купити точно такий же. Радимо вам також купити ще кілька бігунків про запас. Хіба мало, раптом бігунок знову прийде в непридатність.
4
А що ж робити, якщо входи до блискавку сильно пошарпалися або якимось чином вирвалося кілька ланок? Тут доведеться довіритися професіоналам, бо в домашніх умовах виготовити і вставити ланки назад у замок - справа дуже і дуже клопітка. Та й взагалі, не так уже й дорого коштує блискавка, щоб ходити з нею, поки вона зовсім не розвалиться. Так що віднесіть улюблену куртку в ательє, що займається пошиттям і ремонтом одягу. Заплатити вам доведеться близько 100-500 рублів. Все залежить від потерпілого предмета одягу.