Як провести проводку.

Ви вирішили змінити проводку, або ж провести в новому будинку проводку своїми силами? Похвально, хто як не сама для себе зробить все в кращому вигляді, та й якщо станеться якась екстрена ситуація, ви будете знати, як з нею впоратися. Процес цей, удаваний простим, насправді досить трудомісткий. Щоб полегшити ваші праці, ми розповімо, як і що потрібно робити, щоб провести проводку у себе вдома.

Якщо ви хочете замінити стару, або перегоріла проводку, потрібно спочатку визначити її місце розташування в стіні. Якщо у вас є знайомий електрик, попросіть у нього спеціальний прилад, що допомагає знайти приховану проводку, якщо немає такого знайомого, доведеться прилад купувати. Після того як її місце розташування знайдено, намалюйте олівцем на стіні шлях її пролягання. Сподіваюся, не варто згадувати, що перед проведенням подальших робіт, слід знеструмити квартиру. Тепер потрібно акуратно працюючи перфоратором, проштробити стіну і витягти стару проводку. Якщо ви вже визначилися, де стоятиме ваша потужна техніка, холодильник, пральна машина, то проводимо в ці місця найбільш товсті і якісні дроти. А в місця, де техніка слабший: телевізор, комп'ютер, лампи і т.д., можна провести проводку тонший. Тепер вирішите, чи залишати проводку в цих же місцях, або проводити нові канали для її протягання, якщо у вас не задуманий якийсь євроремонт екзотичного плану, то рекомендую залишити проводку в старих гніздах. Багатьох, приміром, не влаштовує старе положення розеток, або їх кількість, в такому випадку вам доведеться штробить нові канали і робити проводку по-новому. Вся робота пророблена, ви вирішили, де і як будуть стояти розетки, холодильник і пральна машина з бойлером, тоді можна приступати до шпаклівки і вирівнюванню. Після цього можна приступати до установки всіх розеток. Хочу додати, що в ці ж шляху можна провести і телевізійний кабель, телефонний і кабель Інтернету, в наш час існують спеціальні розетки, для всіх видів перерахованих комунікацій, від яких згодом можна провести кабель, куди вам потрібно, це позбавить вас від постійного спотикання про дроти, розкидані по квартирі. Старі алюмінієві дроти не витримують навантаження сучасних, потужних побутових приладів, тому варто задуматися про заміну їх нової проводкою. Зараз використовується мідний дріт, що витримує великі навантаження.

Найбезпечнішим способом провести електрику є звернення в компанію, що надає даний вид послуг. Однак багато з різних причин збираються займатися проводкою самостійно.
Вам знадобиться
  • генплан квартири в декількох копіях, щиток, проводка, розетки, розетки влагоустойчивиє, пристрої захисного відключення, вмикачі для освітлювальних приладів, штроборез, респіратор, перфоратор, вода, гіпс, гофрована труба, кріпильні елементи, спецодяг, набір інструментів для монтажу.
Інструкція
1
З'ясуйте, чи можна у вашому домі здійснювати монтаж електропроводки самостійно. Якщо ні, зверніться у відповідну організацію.
2
Візьміть копії генплану квартири. Позначте на них приблизне розташування меблів та елементів декору.
3
Потім необхідно намалювати три плани: один для проводки розеток, інший для проведення освітлення, третій для проводки електроживлення для приладів високої потужності, наприклад, пральної і посудомийної машин, обігрівачів, електроплити. Позначте місця, де будуть розетки і вмикачі.
4
Якщо у вас старий будинок, то необхідно демонтувати стару проводку. Також перед початком монтажних робіт потрібно прибрати всі елементи декору.
5
Після цього необхідно намітити розташування електротрасс (від щитка до вмикачів і розеток). Постарайтеся робити якомога менше поворотів. Також необхідно відзначити на окремому плані їх проходження, щоб надалі можна було легко демонтувати.
6
За намічених лініях зробіть штроби (поглиблення для прихованої в стіні проводки) і поглиблення для розеток і вимикачів за допомогою штроборіза і перфоратора. Використовуйте респіратор.
7
Штроби рясно змочіть водою і намажте гіпсом.
8
Наріжте гофровані труби, просуньте в них кабелі.
9
Після висихання гіпсу розмістіть труби в штробах, закріпивши їх цвяхами.
10
Підключіть до електротрассам пристрої захисного відключення, розетки і вимикачі.
Зверніть увагу
Не починайте роботу з електропроводкою доти, поки не ознайомитеся з усіма правилами техніки безпеки.
Корисна порада
У ванній, туалеті і на кухні використовуйте влагоустойчивиє розетки. На кухні, де багато електроприладів, краще зробити велику кількість розеток (більше 10). Інакше доведеться підключати декілька приладів в одну розетку, що створить навантаження на неї. Якщо у вас дерев'яний будинок.