Як вводити прикорм дітям на грудному вигодовуванні. Як часто підгодовувати немовляти.

Часто чотиримісячного дитині вже не вистачає одного лише материнського молока. Лікарі радять вводити прикорм - поступово, починаючи з соків. Дитину рекомендується годувати 4 - 5 разів на добу.
Вам знадобиться
  • Соковижималка, пластмасова терка, пароварка
Інструкція
1
Прикорм у вигляді соків слід вводити по одному в такій послідовності: спочатку сік із зелених яблук (він володіє самими нізкоаллергенних властивостями), потім сік з вишні, потім - з чорної смородини, з груші, зі сливи і з моркви. Після цього вже можна давати малюкові змішані соки. Починати давати сік треба з 3-5 крапель, протягом тижня збільшуючи об'єм. Терпкі і кислі соки слід розводити водою. Трохи пізніше потрібно спробувати давати пюре з фруктів, приготовані за допомогою пластмасової терки. Тут теж є послідовність: спочатку яблуко, після - банан, груша, слива, персик і чорниця. Обсяг соків і фруктового пюре в денному раціоні має бути однаковий. Він визначається в мілілітрах за допомогою множення віку дитини в місцях на 10 (в 5 місяців - 50 мл і т.д.).
2
Вводити овочевий прикорм рекомендується через півтора-два місяці після фруктово-ягідного. Починати краще з морквяного пюре. Потім варто спробувати дати пюре з кабачків, після - з гарбуза, ріпи, картоплі (його потрібно попередньо вимочувати), білокачанної капусти, буряка і зеленого горошку. Поступово треба починати додавати в пюре дезодорована рафінована рослинна олія (соняшникова, кукурудзяна, оливкова), починаючи з 1 г і поступово збільшуючи до 5 г - це 1 чайна ложка на добу. Поступово вводячи різні овочі, можна легко простежити, які з них викликають алергічні реакції у дитини.
3
семимісячного крихітці вже можна 2-5 разів на тиждень давати у вигляді прикорм а жовток, починаючи з 18 жовтка в день. З восьмого - дев'ятого місяця життя дитини дозволяється годувати сирками (спочатку - 12 чайної ложки, але через місяць коштує довести порцію до 30 г) і навіть житнім хлібом. Поступово треба привчати малюка до каш - насамперед до гречаної, потім до вівсяної і рисової. Уже можна давати 5 г м'ясного пюре (з яловичини, індички, курки або кролика), до року збільшуючи порцію до 60-70 м З 8-9 місяців пару раз на тиждень замість м'ясного пюре можна годувати крихітку рибним (переважно пюре з нежирних сортів - тріски, судака, хека, наваги і т.п.).
Зверніть увагу
Як тільки малюк навчився їсти каші, йому можна давати кефір.
Корисна порада
Загальні правила призначення прикорму такі: починати з дуже маленьких порцій (5-10 г) і поступово, протягом тижня, увеліічвать обсяг; давати новий продукт на початку годування; не вводити одночасно два нових продукти.