Як підняти гемоглобін у грудничка.

Гемоглобін - це білок, який транспортує кисень з легенів в інші органи і тканини і назад. Якщо рівень його знижується, то здатність переносити кисень в крові скорочується, виникає анемія, а наслідок її - недостатня забезпеченість організму киснем. Про гемоглобіні чули практично всі матусі, хтось особисто зіткнувся з проблемою його зниження, хтось чув про неї від друзів і знайомих.
Інструкція
1
Нормальним для грудничка вважається рівень гемоглобіну більше 110 г/л. Якщо аналіз показав 100-110, то зазначають легку ступінь анемії. В цьому випадку необхідно підкоригувати режим харчування мами, якщо малюк знаходиться на грудному вигодовуванні, або замінити молочну суміш, якщо дитина - искусственник.
2
При рівні гемоглобіну нижче 100 г/л, то, як правило, призначається спеціальне лікування, а також додаткові аналізи, що вказують на походження анемії.
3
Незначне зниження гемоглобіну можна відкоригувати без застосування ліків. Для цього груднічок до 6 місяців обов'язково повинен знаходитися на природному вигодовуванні, адже всмоктуваність заліза з жіночого молока становить майже 50%, для порівняння з м'яса, найбагатшого залізом продукту, близько 25%.
4
Якщо малюк отримує прикорм, то потрібно врахувати, що найбільш ефективному засвоєнню заліза сприяють вітамін С, яблучна, молочна кислоти, що містяться в кисломолочних продуктах, фруктах і овочах. Не слід навантажувати ще незміцнілий організм малюка тваринам білком. Навіть невеликі порції м'ясного прикорму в поєднанні з даними продуктами сприяють нормалізації рівня гемоглобіну.
5
Значно знижує показники вживання малюком цільного коров'ячого молока, яке пошкоджує незрілу слизову кишечника, внаслідок чого залізо вимивається з організму. Чай і кава, в тому числі який вживається годуючої жінкою, також сприяє зменшенню гемоглобіну.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=WHrUUKVhoVA