Як міряти тиск тонометром.

Тонометр - це прилад для вимірювання та контролю тиску. Тонометри бувають механічні, автоматичні і напівавтоматичні. Вибирайте потрібно найбільш підходящий.
Вам знадобиться
  • тонометр
Інструкція
1
Механічні тонометри складаються з манометра (ртутного чи мембранного), манжети і груші для нагнітання повітря. Манжета надівається на плече, а потім за допомогою груші накачується повітря. Спостерігаючи показання манометра, треба потроху спускати повітря і прослуховувати серце. Такий вид тонометрів найбільш звичний і доступний за ціною. Проте використання механічного тонометра буде ефективним і точним тільки в руках лікаря або ж людину з хорошим слухом і зором.
2
Автоматичний тонометр - це прилад з цифровим монітором, манжетою і компресором, вбудованим всередину корпусу. Дуже поширені автоматичні тонометри на зап'ясті, оскільки вони дозволяють швидко виміряти тиск самому собі. Тонометр прикріплюється на руку, і незабаром на моніторі з'являються цифри.
3
Напівавтоматичні тонометри - це більш дешевий вид автоматичних тонометрів. Від повністю автоматичних вони відрізняються тим, що повітря нагнітається вручну за допомогою груші.
Зверніть увагу
Рекомендується за 5 хвилин до виміру тиску відпочити. За півгодини до використання тонометра не можна вживати каву, тютюн і алкоголь. Манжету тонометра слід акуратно закріпити на голій шкірі руки, щоб вимірювання були точними. Перш ніж вимірювати тиск, рекомендується спорожнити сечовий міхур.
Корисна порада
При використанні будь-якого тонометра необхідно дотримуватися наступних правил: вимірювати тиск в спокійному стані; сидіти за столом або лежати (ноги і щиколотки не повинні бути схрещеними, спина повинна вона що-небудь спиратися, манометр, манжета і серце повинні знаходитися на одному рівні); вимірювати тиск на обох руках і приймати до відома більший результат.