Як підбирати акомпанемент. Як підібрати акомпанемент до мелодії.

Акомпанемент - інструментальний супровід мелодії, вокальної або інструментальної. Виконувати акомпанемент може група інструментів (всілякі види ансамблів) або один інструмент (фортепіано, гітара). Важливо, щоб в будь-якому супроводі можна було видобувати звуки будь-якої висоти: низькі, середні і високі. Кожен з цих ділянок діапазону виконує певну функцію. При відсутності нот для твору можна підібрати акомпанемент по слуху, аналізуючи аудіозапис.
Інструкція
1
Прослухайте твір цілком. Потім виділіть фрагмент (вступ) і повторіть. Слухайте бас, намагайтеся його повторити відразу на інструменті.
2
Повторюйте фрагмент, одночасно граючи бас, доти, поки не зможете зіграти його повністю.
3
Таким же способом підберіть інші фрагменти: заспів, приспів, бридж, соло, фінал. Краще перевіряйте кожен заспів і приспів, бо в деяких піснях використовується транспорт (зміною тональності).
4
Програвайте таким же методом кожен фрагмент, граючи бас і підбираючи акорди (підголоски, ритми та інші елементи). Повторюйте кілька разів.
Зверніть увагу
Не бійтеся, якщо спочатку підбирати супровід. З часом слух музиканта розвивається і процес підбору акомпанементу прискорюється.