Як відновити атестат про освіту.

Атестат про освіті - важливий документ, що засвідчує закінчення середнього загальноосвітнього закладу. В разі його втрати людина не тільки не може продовжити навчання, але й отримати престижне місце роботи. Що робити, якщо пропажа документа все ж виявлена?
Вам знадобиться
  • Чистий аркуш паперу
  • Документ, що засвідчує особу
Інструкція
1
Напишіть заяву на ім'я директора школи, якщо треба буде відновити атестат про середню освіті. Далі їм виконується запит до управління освітою, яке встановлює факт закінчення даного навчального закладу.
2
Після отримання бланка встановленого зразка співробітник школи заповнює його згідно з архівними даними. А в правому верхньому куті вказує, що дублікат видано взамін першотвору.
3
Отримайте дублікат атестата через три доби, якщо закінчували 9 класів, і через місяць, якщо вчилися 11 класів.
4
Зверніться в муніципальне управління освітою, в разі, якщо ваша школа реорганізована. Воно направить вас в той навчальний заклад, який було призначено правоприемником, так як саме в ньому зберігаються архівні дані про ваше атестаті.
Зверніть увагу
Факт закінчення навчального закладу встановлюється на підставі наявності відповідних документів. Ними можуть бути: завірена копія атестату про освіту, письмові свідчення вчителів, які викладали в класі даного випускника, заступника директора з навчальної роботи. Якщо на даному етапі ви проживаєте в іншому місті, то для відновлення атестат доведеться особисто приїжджати в рідну школу. Подібні документи не надсилаються поштою. Можна лише на первинному етапі відправити заяву на відновлення, завірене нотаріусом.
Корисна порада
Для того, щоб заява про втрату атестата було прийнято в муніципальних органах, його необхідно правильно написати. Для цього в ньому крім вказівки необхідності у видачі дубліката, потрібно повідомити обставини, при яких оригінал був загублений, а також додати документи, що підтверджують цей факт.
Якщо ви втратили диплом про вищу освіту, то це може стати перешкодою при влаштуванні на хорошу роботу. Щоб цього не сталося, вам потрібно, зібравши всі необхідні документи, якнайшвидше зайнятися його відновленням.
Інструкція
1
При втрати диплома про вищу освіту першим ділом необхідно з'явитися в районне відділення міліції. Тут вам повинні видати довідку про те, що ви заявили про зникнення диплома і розшукові роботи не дали результатів.
2
З цією довідкою та паспортом вам необхідно звернутися до навчального закладу, де ви отримали диплом, написати заяву про видачу дубліката диплома на ім'я ректора, зазначивши період вашого навчання в цьому ВНЗ, рік захисту диплома, факультет і спеціальність. Крім того, ви повинні будете сплатити державне мито.
3
Якщо диплом ви отримували на дівоче прізвище, а на даний момент встигли її змінити, то до довідки з міліції і заяви необхідно додати копію вашого свідоцтва про укладення шлюбу. Однак в дипломі залишиться ваша стара прізвище.
4
Якщо з яких-небудь причин заповнити додаток до диплома стає неможливим, то дублікат диплома видається без додатка. Якщо втрачені диплом та додаток до нього, видані до 22 червня 1996 року, то вам видадуть дублікат диплома та додаток до нього на оновлених бланках. Якщо диплом ви отримали після 22 іюня1996, то натомість отримаєте дублікат додатка до диплома, який повинен містити реєстраційний номер збереженого диплома. Якщо документ про вищу освіту виданий до 22 іюня1996, то замість дубліката додатка видається виписка з робочого навчального плану, за яким випускник ВУЗу закінчив навчання, з обов'язковим зазначенням періоду навчання і вивчених дисциплін. Якщо ж диплом був отриманий після 22 червня 1996 року, то тоді видаються дублікати диплома та додатка до нього, а що зберігся оригінал додатка до нього підлягає утилізації.
5
Відновлення диплома про вищу освіту зазвичай займає тривалий час - від місяця до півроку, особливо якщо його втрачено навесні, в період випускних іспитів.