Як зробити опалення.

Ця стаття для тих, у кому прокинулася дещиця ентузіазму і хто має певну кількість вільного часу, щоб самостійно встановити опалення в будинку. Все ж, при всій достатньої легкості цього заняття, не варто за нього братися тим, хто за все життя і молотка в руці не тримав.

Необхідні хоча б початкові навички роботи і певний склад розуму. Таким чином, якщо ви білоручка, що займається тільки інтелектуальною діяльністю, то не варто читати цю статтю далі. Першим етапом є оформлення і підписання документів в потрібних інстанціях, для того щоб вам дозволили провести опалення у вашому будинку. Другий етап - створення схематичного (або просто в розумі) проекту по установці. Ви повинні встановити котел і від нього розраховувати подальші дії. Порахуйте в скількох кімнатах, стоятимуть радіатори. Для того щоб зробити опалення в будинку якісним, не скупіться на хороші радіатори. При їх установці необхідно врахувати, що ефективніше і доцільніше буде встановити їх під вікнами, оскільки так в кімнаті буде теплей. Процес установки досить простий. Вам знадобиться перфоратор і пара монтажних пристосувань. Також ви повинні порахувати, скільки метрів труби вам потрібно. Для пайки краще користуватися пластиковою трубою, оскільки вона характеризується більшою міцністю і довговічністю, а також її легко паяти, навіть новачки можуть впоратися з цим. Перед паянням потренируйтесь на непотрібних трубках, інакше можете наламати багато дров, а виправляти доведеться вже спеціалістам.Еслі ви вже навчилися паяти, то сміливо приступайте до третього етапу - монтажу опалення. Цей процес, поскладніше попередніх і відніме побільше часу, сил і нервів. Найголовніше - не хвилюватися і постаратися доробити розпочате. Вам доведеться підрівнювати ділянки труб, підрізати, перепоювати знову і знову. Після того, як ви змогли зробити опалення, потрібно підключити всі частини його сістеми.Четвёртий етап - пуск котла. Але цей процес, на відміну від попередніх, буде виконуватися не вами, а фахівцями, оскільки вони перевірять надійність конструкції. Ви й самі можете помітити певні неполадки. Наприклад, при пуску необхідно, щоб вийшли повітряні пробки. Перші тижні вони залишатимуться, і тому потрібно буде в цей період випускати повітря, скручуючи кран Маєвського. Також потрібно все перевірити на наявність негерметичності. Якщо є, то ці місця потрібно буде перепаять.

Для забезпечення довговічності автомобіля, що зберігається в гаражі, потрібно підтримувати правильний температурний режим. В опалювальному приміщенні набагато сильніше випаровується волога, тому ризик виникнення корозії металу істотно знижується. Одним з найбільш простих і ефективних способів обігріву гаража слід визнати водяне опалення.
Вам знадобиться
  • - опалювальні радіатори;
  • - котел;
  • - з'єднувальні труби;
  • - кріпильні елементи;
  • - комплект слюсарних інструментів .
Інструкція
1
Визначте для себе, чи будете ви споруджувати автономне водяне опалення гаража або скористаєтеся системою центрального опалення, існуючої в будинку. Другий варіант кращий, якщо гараж побудований поблизу будинку або розташовується під ним.
2
Проведіть від будинку до приміщення, де розташовується автомобіль, труби і встановіть там радіатор або окремий опалювальний контур. Магістраль, по якій від домашнього котла подаватиметься вода, захистіть теплоізоляцією з мінеральної вати або пінополістиролу. При необхідності встановіть в системі додатковий насос, щоб прокачувати воду.
3
Встановіть автономну котельню, якщо вам необхідно опалити гараж, встановлений окремо від будинку. Цей же спосіб пристрою водяного опалення застосуєте при обладнанні опалювальною системою декількох гаражів, що стоять один біля одного.
4
Приготуйте для монтажу системи опалення радіатори, котел і сполучні труби. В основі дії водяної системи лежить випромінювання тепла і його конвекція. Нагріта в котлі вода циркулює по трубах, віддаючи частину своєї енергії металевим радіаторів, що має високу теплопровідність. Батареї віддають тепло, прогріваючи повітря в приміщенні гаража .
5
Складіть схему розташування елементів системи опалення і прорахуйте витрати на її монтаж. Врахуйте в ході планування довжину труб, кількість з'єднувальних елементів і кріплення. Передбачте на схемі розв'язки і повороти магістралі.
6
Здійсніть монтаж нагрівального котла, керуючись інструкцією, яка додається виробником до пристрою. Котел служить центральним елементом всієї опалювальної системи, тому від якості його установки буде залежати ефективність інших компонентів.
7
Прикріпіть до стін гаража станів дюбелі. Навісьте на них радіатори, використовуючи розташовані на задній поверхні гачки. Розташовуйте батареї на відстані не менше 15 см від підлоги гаража .
8
З'єднайте між собою елементи системи за допомогою металопластикових труб. Використовуйте при монтажі труб фітингові сполуки. Для запобігання замерзання рідини в трубопроводі автономної системи застосовуйте не воду, а антифриз.
9
Перевірте систему опалення на працездатність. Зверніть увагу на герметичність з'єднань. У разі виявлення течі проведіть додаткову герметизацію місць стикування опалювальних приладів та трубопроводу.