Чим корисний яблучний оцет.

Сьогодні все більшої популярності набуває яблучний оцет, при цьому його використовують не тільки в кулінарії, але і в народній медицині. Про цілющі властивості даного продукту було відомо з незапам'ятних часів.

Склад яблучного оцту

До складу яблучного оцту входить велика кількість різних мікро- і макроелементів, амінокислот і вітамінів. Користь даного продукту неможливо переоцінити. Фахівці нарахували в складі яблучного оцту близько 60 органічних сполук. Крім цього 16 необхідних для розвитку організму людини амінокислот, вітаміни А, С, Е, В, різноманітні ферменти, залізо, сірку, фосфор, магній, кальцій, калій і інші мікроелементи. Саме тому область застосування яблучного оцту з кожним роком розширюється.

Корисні властивості яблучного оцту

У народній медицині даний продукт використовують як для зовнішнього, так і для внутрішнього застосування.
Яблучний оцет корисний при захворюваннях горла. Кашель, тонзиліти, ангіни превосходно лікуються, якщо слабким розчином яблонного оцту полоскати горло. Він є відмінним антисептиком. Крім цього, при високій температурі фахівці рекомендують протирати подібним розчином хворого. Він ефективно знімає жар і вбиває мікроби. Корисний яблучний оцет і при відновленні обмінних процесів в організмі людини. За допомогою даного продукту проводять профілактичну очистку шлаків. Для цього в склянці теплої кип'яченої води слід розвести одну столову ложку яблучного оцту. Випивати отриманий розчин слід натщесерце з ранку. Слід зазначити, що даний розчин допомагає також скинути зайву вагу. Відомо, що яблучний оцет знижує апетит. При судинних захворюваннях також часто застосовують яблучний оцет. У багатьох випадках вирішити проблему варикозних вен допомагають протирання слабким розчином даного продукту. Крім цього обробляти яблучним оцтом можна шкіру, піддану вугрові висипання. Він допомагає вирішити проблему запаленої і жирної дерми.
Процедуру слід проводити щодня перед сном.

Протипоказання

Яблучний оцет не варто використовувати в лікувальних цілях без попередньої консультації лікаря. При підвищеній кислотності шлунка вживати яблучний оцет всередину протипоказано. Даний крок здатний загострити виразкові процеси. Якщо зуби мають чутливу емаль, варто відмовитися від різного роду полоскань розчинами, які містять яблучний оцет. В цьому випадку можливе руйнування або розм'якшення емалі зубів. Після цього без допомоги фахівців повернути здоров'я зубам не вдасться.