Як поміняти букву системного диска. Як змінити букву системного диска в windows 7.

В деяких виняткових випадках виникає необхідність відновити вихідне значення букви, призначеної системному диску операційної системи. Наприклад, при зміні конфігурації цього диска або поділі дзеркального тому на декілька розділів. Як це зробити в операційній системі Windows?
Інструкція
1
Увійдіть в операційну систему з правами адміністратора.
2
Запустіть програму C: WINDOWSsystem32egedt32.exe
3
Створіть резервну копію системного реєстру - в меню програми виберіть розділ «Файл», в ньому пункт «Експорт» і збережіть копію.
4
Відкрийте розділ реєстру HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMMountedDevices, клацніть папку MountedDevices правою кнопкою миші, виберіть у меню пункт «Дозволи». У віконці поставте групі "Адміністратори" позначку в рядку «Повний доступ». Вам треба запам'ятати (або записати) конфігурацію прав, що існувала до редагування - після закінчення необхідних операцій з реєстром буде необхідно відновити права, що існували до змін.
5
Закрийте програму Regedt32.exe і запустите програму Regedit.exe - тобто на кнопці «Пуск» виберіть пункт меню «Виконати» (або натисніть клавіші WIN + R), потім наберіть "regedit" і натисніть Enter.
6
І тут теж вам потрібно відкрити розділ реєстру HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMMountedDevices, але тепер треба знайти в правій панелі параметр, що містить букву, яку ви збираєтеся привласнити системному диску. Наприклад, якщо це буква "C", то вам потрібен параметр "DosDevicesC:". Клацніть правою кнопкою миші цей параметр і виберіть команду «Перейменувати». При перейменуванні вкажіть букву, що не використовується на цей момент (наприклад - "DosDevicesX:"). Цією дією ви звільните букву C, щоб привласнити її системному діску.Обратіте увагу, що для перейменування цього параметра слід використовувати саме програму Regedit, а не Regedt32.
7
Знайдіть параметр, відповідний букві системного диска (наприклад - "DosDevicesD:"). Клацніть його правою кнопкою миші, знову виберіть команду «Перейменувати» і змініть букву диска в імені цього параметра (наприклад - "DosDevicesС:").
8
перейменувавши вами раніше параметру "DosDevicesX:" тепер можна призначити вивільнену букву, що належала системному диску. Щоб зробити це - клацніть його правою кнопкою миші, виберіть команду «Перейменувати» і поміняйте букву диска в його імені ("DosDevicesD:").
9
Закрийте програму Regedit, повторно запустіть Regedt32.exe і відновите існували до початку процедури дозволу для групи "Адміністратори".
10
Перезавантажте комп'ютер.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=BmKZP6eghh8
Зверніть увагу
Попередження: виробник ОС Windows (корпорація Майкрософт) рекомендує не міняти літери дисків, призначених операційною системою - в результаті таких дій ОС може взагалі перестати завантажуватися. Описану методику слід застосовувати тільки для відновлення працездатності після помилкової зміни букви, призначеної системному диску.
Зміна літери завантажувального або системного диска допускається лише у випадках досконалої заміни цих значень без відома і дозволу користувача. Пропонований алгоритм дій спрямований на відновлення вихідних параметрів системи.
Інструкція
1
Виконайте вхід в систему через акаунт адміністратора комп'ютера і натисніть кнопку «Пуск» для виклику головного меню для виконання операції зміни букви завантажувального диска.
2
Перейдіть в пункт «Виконати» і введіть значення regedit32.exe в поле "Відкрити".
3
Натисніть кнопку OK для підтвердження запуску інструменту «Редактор реєстру» і розкрийте наступну гілку: HKEY_LOCAL_MACHINE \ System \ MountedDevices.
4
Вкажіть параметр MountedDevices і використовуйте команду «Дозволи» в меню «Безпека» верхній панелі інструментів вікна програми.
5
Застосуйте прапорець на полі «Повний доступ» у вузлі "Адміністратори" і завершите роботу програми regedit32.exe.
6
Поверніться до головного меню «Пуск» і перейдіть в пункт «Виконати» для чергового запуску інструменту «Редактор реєстру».
7
Введіть значення regedit.exe в поле "Відкрити" і натисніть функціональну клавішу Enter для підтвердження виконання команди.
8
Розкрийте гілку реєстру HKEY_LOCAL_MACHINE \ System \ MountedDevices і виберіть запис \ DosDevices \ буква_диска з бажаною буквою диска (приклад: \ DosDevices \ C:).
9
Викличте контекстне меню вибраного параметра кліком правої кнопки миші і вкажіть пункт «Перейменувати».
10
Введіть значення невживаної букви в новому імені диска (приклад: \ DosDevices \ A :) і виберіть запис, що містить букву, підлягає зміні (приклад: \ DosDevices \ D:).
11
Викличте контекстне меню вибраного параметра кліком правої кнопки миші і вкажіть пункт «Перейменувати».
12
Відновіть стандартне значення букви диска в новому імені (приклад: \ Dos Devices \ C :) і викличте контекстне меню створеної записи \ DosDevices \ A: кліком правої кнопки миші.
13
Вкажіть пункт «Перейменувати» і відновите вихідне значення букви диска в зміненому імені (приклад: \ DosDevices \ D:).
14
Відновіть заводські дозволу в розділі "Адміністратори" і перезавантажте комп'ютер для застосування обраних змін.
Зверніть увагу
Процедура перейменування букви диска може бути виконана тільки в програмі regedit.