Як облаштувати літню кухню на дачі.

Літня кухня - незамінна помічниця на дачі. Вона розвантажить стаціонарне приміщення, дозволяючи готувати на свіжому повітрі шашлики, консервувати овочі та фрукти, варити варення. Можна розмовляти з сім'єю або друзями, одночасно роблячи заготовки або барбекю.

Споруда літньої кухні на дачі

Місце для легкої літньої кухні відкритого типу передбачте так, щоб її було зручно обладнати електрикою, водою і стоком. Зону барбекю, яка передбачає підготовку на вугіллі, розташовуйте так, щоб дим не поширювався на житловий будинок і місце для посиденьок. Майданчик для розміщення легкої споруди повинна бути вирівняна і мати невеликий скат, щоб дощова вода не застоювалася. Утрамбуйте пісок і викладіть підлогу тротуарною плиткою, цеглою або зробіть дерев'яний настіл.Конструкція літньої кухні може бути абсолютно відкритою або закритою з декількох сторін. Обов'язково передбачте навіс або дах для захисту від дощу. Нескладно і швидко своїми руками зробити каркас для односхилої даху, покривши її спеціальним матеріалом, придбайте його в будівельному магазині. Широкий вибір покрівельних приладдя дозволить підібрати необхідне.
Все дерев'яні конструкції обробляйте спеціальними грунтовками для захисту від атмосферних явищ і грибка.
Для стін можна використовувати розсувні конструкції зі скла або полікарбонату, а можна натягнути тканину або зробити рольштори. Для створення затишної обстановки поруч з літньою кухнею зробіть шпалери, за якими пустите в'юнкі рослини. Розвісьте квіти в кашпо. Це захистить вас як від сонця, так і від чужих очей.

Обладнання літньої кухні

На кухні має бути місце для приготування їжі. Обладнайте його газової або електричної плитою. Якщо у вас планується барбекю, має бути місце для установки печі, на якій будете запікати продукти на вугіллі.
Дотримуйтесь пожежну безпеку на кухні. Не ставте поблизу плити або печі предмети, які легко спалахують.
Біля плити встановіть обробний стіл, місце для установки необхідних кухонних агрегатів і кілька ящиків для зберігання різноманітної начиння. Там же розташуйте мийку. Іншу зону літньої кухні сплануйте для відпочинку. Встановіть стіл зі стільцями або кріслами. Якщо дозволяє площа, поставте диванчики. Найкраще для свіжого повітря підійде пластикова або плетені мебель.Предусмотріте роздільне освітлення робочої зони і зони для відпочинку. Світильники підбирайте з урахуванням використання їх у вуличних умовах. Передбачте економний варіант з можливістю установки ламп з сонячними батареями. Прикрасьте свою літню кухню різноманітними приємними дрібницями. На кріслах або стільцях розкладіть подушечки, на дивані знайдіть місце для пледа. Розвісьте в робочій зоні красиві прихватки і рушники. Намагайтеся все обладнання кухні відразу підбирати в єдиному стилі.