Як встановити локальну мережу Ethernet між двох комп'ютерів. Як налаштувати локальну мережу між двома комп'ютерами.

Якщо у вас виникла остраянеострая необхідність встановити зв'язок між 2-мя комп'ютерами, щоб передавати файли або щоб на обох пристроях використовувався один інтернет, то для спрощення цих процесів зробити локальну сітку.

Якщо на ваших комп'ютерах є ethernet-контролери - це перші півсправи. Вони можуть бути в материнській платі - тоді роз'єм контролера рядом USB-портами. Якщо контролер ви не виявили, то вам доведеться його купити дополнітельно.Для наступного кроку знадобитися особливий кабель. Можна купити готовий, так званий, «обтиснутий» кабель, або зробити його самим. Для того, щоб зробити його в домашніх умовах, вам доведеться лящами або гостро наточеним ножем зняти з кінців звичайного кабелю ізоляційний шар (близько 2 см з кожного).

оголився кольорові жили тепер потрібно розділити по парам, а потім вибудувати їх в ряд у такій послідовності: біло-оранжевий, оранжевий, біло-зелений, синій, біло-синій, зелений, біло-коричневий, коричневий (це на одному кінці). На іншому кінці послідовність буде виглядати інакше: біло-зелений, зелений, біло-помаранчевий, синій, біло-синій, помаранчевий, біло-коричневий, коричневий.

Утворилися ряди потрібно підрізати кліщами (їх довжина повинна стати приблизно 12-15 мм). Потім, не заплутуючи жили, вставте кінці кабелю в конектори і міцно затисніть їх. Тепер цим кабелем можна з'єднати комп'ютери (вставте його кінці у контролери). Якщо все виконано правильно, розміщені на панелі індикатори контролерів повинні загорітися або заблимати зеленим світлом. Якщо горить індикатор тільки одного контролера - значить, зроблена помилка при обтисненні. Переконайтеся, що на комп'ютерах встановлені вірні драйвери для контролерів і включені адаптери.

Тепер на комп'ютері необхідно провести наступні дії: зайдіть в Панель управління - Мережеві підключення - Підключення по локальній мережі (клікніть по іконці підключення правою кнопкою миші і натисніть Властивості. Потім виділіть Протокол Інтернету (TCP/IP) і далі знову Властивості.

В поле [Використовувати наступний IP-адреса] введіть мережевий IP-адресу для даного комп'ютера. Натисніть Ok у всіх 3-х вікнах . Налаштуйте таким же чином другий комп'ютер.

Якщо все підключено вірно, то поле [Стан] (знаходиться воно тут: Мережеві підключення - З'єднання по локальній мережі) буде з написом «Підключено». Якщо «Підключення обмежене» , знову перевірте настройки подключенія.Чтоби обмінюватися файлами цим двом комп'ютерам можна відкрити доступ до будь-якої папки або диску. Для цього клікніть правою кнопкою миші по папці або диску, виберіть в висвітиться меню пункт «Загальний доступ і безпека». У вікні потрібно вибрати «Відкрити спільний доступ до цієї папки». Таким чином, тільки ця папкадіск буде видна на іншому комп'ютері за допомогою Мережевого оточення.