Як отримати оксид кальцію від карбонату кальцію.

Оксид кальцію застосовується у виробництві як наповнювач гум, каучуків, він також отримав широке використання в металургії, будівництві, в системі водопостачання та інших галузях промисловості.
Інструкція
1
Візьміть карбонатна сировина (карбонат кальцію ). Обпечуся його при температурі 1000-1250 градусів, потім проведіть гасіння отриманого оксиду кальцію водою до утворення суспензії, промийте осад. Відбувається подальше розкладання гідроксиду кальцію до оксиду кальцію , потім його слід ізмельчіть.Недостаткі методу: складність виробничого процесу, який залежить від дорожнечі вихідної сировини, труднощі фільтрації суспензії гідроксиду кальцію .
2
Попередньо витримаєте карбонатна сировина при температурі 100-800 градусів протягом 0,5-1,2 години, потім обробіть водним розчином, в якому міститься хлористий кальцій і спирт або ефір, відокремте тверді фази і подайте на випал при температурі 900-1000 градусов.Недостаткі: висока собівартість вихідного карбонатної сировини, яка залежить від попередньої підготовки перед подачею на випал.
3
Візьміть карбонатна сировина, що містить карбонат кальцію і 0,2-5,0% гідроксиду кальцію . Отримайте оксид кальцію шляхом термічного розкладання сировини при температурі 1000 градусов.Полученний таким способом продукт має високий оксиду кальцію , однак має не достатній показник, 85-90 відсотків, по мірі білизни. У зв'язку з цим він не застосовується для виробництва зубних паст, порошків, в інших медичних цілях без попередньої додаткової ретельної очистки.
Оксид кальцію - це звичайна негашене вапно. Але, незважаючи на настільки нехитру природу, ця речовина дуже широко використовується в господарській діяльності. Від будівництва, в якості основи для вапняного цементу, до кулінарії, в якості харчової добавки E-529, оксид кальцію знаходить застосування. І в промислових і в домашніх умовах можна отримати оксид кальцію з карбонату кальцію реакцією термічного розкладання.
Вам знадобиться
  • Карбонат кальцію у вигляді вапняку або крейди. Керамічний тигель для відпалу. Пропановая або ацетиленовий пальник.
Інструкція
1
Підготуйте тигель для відпалу карбонату кальцію. Міцно встановіть його на вогнетривких підставках або спеціальних пристроях. Тигель повинен бути міцно встановлений і, при можливості, закріплений.
2
Подрібніть карбонат кальцію. Подрібнення потрібно справити для кращої теплопередачі всередині маси речовини. Не обов'язково подрібнювати вапняк або крейда в пил. Досить призвести грубе неоднорідне подрібнення.
3
Наповніть тигель для відпалу подрібненим карбонатом кальцію. Не варто заповнювати тигель повністю, оскільки при виділенні вуглекислого газу, частина речовини може бути викинута назовні. Заповніть тигель приблизно на третину або менше.
4
Розпочніть нагріванню тигля. Добре встановіть і закріпіть його. Здійсніть плавний прогрів тигля з різних сторін, щоб уникнути його руйнування внаслідок нерівномірного термічного розширення. Продовжуйте нагрівати тигель на газовому пальнику. Через деякий час почнеться реакція термічного розпаду карбонату кальцію.
5
Дочекайтеся повного проходження реакції термічного розпаду. В ході реакції верхні шари речовини в тиглі можуть погано прогріватися. Їх можна кілька разів перемішати сталевий лопаткою.
6
Остудіть тигель і речовина в ньому. Вимкніть газовий пальник і дочекайтеся повного охолодження тигля. Тепер в ньому знаходиться оксид кальцію.
Зверніть увагу
Будьте обережні при роботі з газовим пальником і нагрітим тиглем. При проходженні реакції тигель буде нагрітий до температури вище 1200 градусів Цельсія.
Корисна порада
Замість спроб власноручного виробництва великих кількостей оксиду кальцію (наприклад, для подальшого отримання вапняного цементу), краще купити готовий продукт на спеціалізованих торгових майданчиках.