Як розмістити на сервері свій сайт.

Блоги, форуми, портали - все це сайти . Сучасні вільно поширювані програмні платформи дозволяють створювати і підтримувати свої сайти будь-якого типу навіть непрофесіоналові. Для початку роботи необхідно вибрати движок сайту і встановити його на хостинг. Як правило, з вибором движка проблем не виникає. Для кожного типу сайтів є свої популярні рішення. Залишається лише дізнатися, як розмістити на сервері свій сайт. В даний час це також не представляє особливих проблем.
Вам знадобиться
  • Програма FTP-клієнт або файловий менеджер з підтримкою роботи по FTP-протоколу. Будь-який сучасний web-браузер.
Інструкція
1
Підберіть хостинг. Шукайте пропозиції від хостингових компаній на сайті hostobzor.ru. Hostobzor - найбільший каталог хостингу, на ньому представлені практично всі російські хостинг-компанії. Використовуйте фільтр по ціні, місцем на сервері, наявності необхідних для сайта функцій. Аналізуйте доступні тарифи. Виділіть декілька компаній. Прочитайте відгуки про роботу обраних компаній на форумі проекту. Виберіть відповідну компанію і тарифний план.
2
Придбайте хостинг-аккаунт. Зареєструйтесь в білінг-панелі обраного хостера. Оплатіть хостинг-аккаунт за обраним тарифним планом. Як правило, на сайтах хостинг-компаній доступна оплата електронними грошима, а сервіс активується миттєво. Тому до розміщення сайту на сервері можна буде приступити практично негайно.
3
Прив'яжіть домен сайту до хостинг-аккаунту і створіть піддомени. Зайдіть в панель управління хостингу. Введіть в форму додавання домену ім'я домену сайту. Отримайте дані DNS-серверів для домену. Зайдіть в панель управління реєстратора домену. Змініть список DNS-серверів домена на той, що був отриманий у хостера. Дочекайтеся делегування домену з новим списком DNS-серверів. В панелі управління хостингом створіть піддомени для різних сервісів сайту (наприклад, блогу, форуму).
4
Підключіться до сервера за допомогою програми FTP-клієнта. Дані для підключення до сервера по протоколу FTP видаються в процесі реєстрації хостинг-аккаунта і зазвичай опубліковані на сайті хостера і в панелі управління хостингом.
5
Скопіюйте вміст сайту на сервер. Завантажте на сервер html-файли, файли скриптів, картинки, і інший вміст web-сайту. Якщо це необхідно, змініть права доступу до деяких файлів.
6
Створіть бази даних, необхідні для функціонування сайту. В панелі управління хостингом перейдіть в розділ управління базами даних. Створіть потрібні бази даних. Якщо маються дампи баз даних, зробіть завантаження даних з них. Завантаження даних з дампов доступна або в тому ж розділі управління базами даних, або за допомогою адміністративних засобів. Найчастіше це phpMyAdmin та інші подібні засоби.
7
Відредагуйте файли конфігурації серверних скриптів під обраний хостинг. Поміняйте в них шляхи до директорій на сервері, імена баз даних, логіни і паролі для доступу до баз даних. Завантажте відредаговані файли конфігурації на сервер.
8
Проведіть остаточну настройку роботи хостинг-аккаунта. Налаштуйте поштові ящики, редиректори пошти та автовідповідачі. Налаштуйте планувальник завдань (сервіс chron). Якщо доступна така опція, налаштуйте періодичність створення резервних копій сайту.
9
Перевірте, як все працює. Переконайтеся, що сайт функціонує нормально. Перевірте коректність роботи скриптів. Перевірте час завантаження сторінок сайту. Після тестування функціоналу, перегляньте журнал помилок сайту. Там можуть міститися повідомлення про помилки, які не було відображено при тестуванні.
Зверніть увагу
Не купуйте домен у хостера. Використовуйте тільки свої акаунти у акредитованих реєстраторів або їх реселерів. Оплачуйте хостинг-аккаунт спочатку помісячно. Тільки коли переконаєтеся в задовільному якості послуг хостинг-компанії, оплатіть хостинг-аккаунт на більш довгий термін, щоб отримати знижку.
Корисна порада
Заздалегідь делегуйте домен з новим списком DNS-серверів. Делегування займає по 6-8 годин. Для тестування сайту в період делегування домена, пропишіть відповідність символічного імені хоста IP адресою в файл hosts.