Як випрати светр.

Трикотажні речі, гарні і теплі, дуже виручають нас взимку і в холоди. Це зручна і практичний одяг, але от чистити її краще в хімчистці. Якщо немає такої можливості, то майте на увазі, що светр , пов'язаний з чистошерстяної пряжі необхідно прати дуже акуратно. Це пов'язано з властивостями вовни, яка має звичай сильно зменшуватися в обсязі, якщо не витримуються умови прання.
Інструкція
1
Перед тим, як прати светр , уважно вивчіть його етикетку. Якщо на ній стоїть знак, який зображає перекреслений логотип пральної машини, значить для цієї речі рекомендована ручне прання.
2
Для прання вовняних речей виробники розробили спеціальні пральні порошки, наприклад, добре для цієї мети підійде порошок «Ласка». Можна також використовувати мило, рідке мило і навіть який-небудь недорогий шампунь для волосся, якщо светр пов'язаний з особливо ніжною і м'якою вовни.
3
Розкладіть светр на рівній плоскій горизонтальній поверхні і виміряйте його довжину, ширину, а також довжину рукавів, плеча і розмір окружності ворота. Не забудьте записати свої вимірювання на папері.
4
Виверніть виріб навиворіт, налийте в таз теплої води і гарненько розведіть в ній порошок, наструганное мило або рідкий миючий засіб. Опустіть светр в воду, допомогти його повністю і потріть руками забруднені місця. Особливу увагу приділіть манжетам та коміра. Намагайтеся не дуже терти волокна і трикотажне полотно, щоб на ньому не утворювалися катишки.
5
Светр відіжміть, але не викручуйте його, а просто сильно стисніть, зібравши в грудку. Брудну воду вилийте, налийте чисту і прохолодну нову воду, прополощіть в ній светр . При необхідності повторіть полоскання. З води виріб діставайте грудкою, щоб воно не розтягнулося.
6
Покладіть светр на решітку, почекайте хвилин 15-20, щоб залишки води стекли. Після цього розстеліть великий банний махровий рушник, розкладіть на ньому светр і ретельно розправте. Засукайте рушник зі светр ом в тугий рулон, щоб вся волога вбралася в махрову тканину. При необхідності можна скористатися ще одним рушником.
7
Постеліть на горизонтальній рівній поверхні клейонку або целофан і викладіть на нього светр , розрівнявши його. Перевірте його розміри і підрівняйте їх до записаних раніше значень. Сушіть виріб так, щоб на нього не потрапляли прямі сонячні промені в добре провітрюваному приміщенні.