Як вибрати рушники. Яким розміром рушники бувають.

Що може бути приємніше, ніж прийняти розслаблюючу ванну і закутатися після неї в пухнасте махровий рушник? Але, на жаль, не кожне рушник може порадувати вас своїм первісним виглядом і м'якістю вже після двох-трьох прань. Для того щоб вибрати рушники хорошої якості, які довго збережуть свій колір і будуть як і раніше м'якими, необхідно звернути увагу на їх характеристики і знати деякі тонкощі, які допоможуть вам при виборі.
Інструкція
1
Махрові рушники для ванни бувають трьох розмірів: рушник для рук приблизно 50х70см, для тіла 50х100см і банний рушник 100х150 см. Зазвичай вони продаються комплектами по два-три рушники , але можна купити їх і окремо.
2
На якість рушники дуже впливає його здатність вбирати вологу, яка, в першу чергу, залежить від матеріалу, з якого рушник виготовлено. Перш за все, це повинен бути натуральний матеріал - бавовна, або бавовна з різними добавками - шовком, евкаліптом. Самим високоякісним бавовною вважається пакистанський і єгипетський. Нитка, з якої виткане рушник може бути одиничною, подвійний, крученої і зачесаною. Краще всього вибрати рушник з зачесане нитки.
3
Чим вище щільність махрового матеріалу, тобто його вага на одиницю площі, тим краще. Якщо рушник має щільність нижче 300 г на кв.м, то воно швидко прийде в непридатність і довго не прослужить. Якщо щільність не вказана на етикетці, просто зважте його і, знаючи розмір, розрахуйте щільність. Вибрати потрібно той рушник, щільність матеріалу якого буде більше 500 г/кв.м.
4
Розмір ворсу краще вибрати від 3,5 мм до 7 мм. Занадто короткий ворс не забезпечить хорошу вбираність, а надто довгий - буде за все чіплятися. Крім того, рушники з довгим ворсом втрачають свій товарний вигляд вже після першого прання.
5
Спробуйте рушник на м'якість, іноді вона обумовлена додаванням синтетичного волокна, що теж знижує вбираність. Якщо рушник виготовлено з бавовняних ниток, змішаних з шовком, то зміст шовку не повинно бути вище 15%, тоді воно буде і м'яким і добре вбирати вологу.
Домашній текстиль сьогодні відрізняється барвистим і різноманітним асортиментом, який пропонує покупцям можливість вибрати найбільш підходящу їх потребам річ. Так, при покупці рушники багато людей не завжди звертають увагу на його важливі характеристики - а адже саме від них залежить якість придбаного текстилю.

Вибираємо склад

Сучасні виробники пропонують широкий вибір рушників з бавовни, евкаліпта і бамбука. Визначити їх якість на перший погляд досить складно, однак, при знанні деяких тонкощів, це визначення не важко. Найбільш якісним махровим рушником є текстиль з єгипетської бавовни, який рівномірно профарбований, не залишає восковий наліт при дотику і не має стороннього хімічного запаха.Маркіровка з позначкою 100% бавовна (М) або (ПК) означає, що до складу рушники входять штучні волокна або поліестеркоттон.Пряжа для рушники буває одиничною, подвійний, зачесане і крученої. Зачесана пряжа вважається однією з найкращих, оскільки вона забезпечує виробу високу вбираність. Рушники з бамбукового волокна володіють природними антибактеріальними властивостями, відмінною повітропроникністю і стійкістю до патогенів. Крім цього, бамбукові рушники ідеально підходять для алергіків і астматиків за рахунок своєї гипоаллергенности. Вони не мнуться, чи не липнуть до тіла і мають шовковисту м'яку структуру. Аналогічними властивостями володіють і рушники з соєвих волокон, які не сідають і не деформуються при постійних праннях.

Вибираємо щільність

При виборі рушників важливо звертати увагу на їх гігроскопічність і щільність - так, швидше за все зношуються рушники, щільність яких становить від 320 грамів на квадратний метр і нижче. Зазвичай їх використовують на кухні або в якості серветок - найбільш якісними є рушники з низькою щільністю латвійського виробництва. Визначити щільність на око неможливо - потрібно використовувати ваги, проте відомо, що оптимальний показник для рушників повинен складати 450 - 600 грамів на квадратний метр.Существуют рушники дуже високої щільності, але вони більш популярні в кліматичних зонах тропіків, де дуже підвищена влажность.Помімо щільності , при виборі рушники важливо враховувати висоту його ворсу. Найменш низькою вбираністю володіють вироби з коротким ворсом - крім того, вони швидко грубіють і рвуться. Не дуже приємні в експлуатації і рушники з надто довгим ворсом, тому ідеальним вибором стане текстиль з середньою довжиною ворсу в 5 міліметрів. Щоб рушник доставляло виключно комфортні відчуття, потрібно при його покупці дивитися, чи не залишає воно на шкірі дрібних ворсинок, які говорять про дешевий бавовні з короткими волокнами.