Як робити сюжет.

Сюжет - від французького предмет - розвиток дії, порядок подій в літературних і драматичних творах. Вперше в такому значенні слово використовувалося в XVII в. Виклад сюжету в логічному порядку - основа драматичного, розповідного, а іноді й ліричного твору. Правильний сюжет складається з декількох частин.
Інструкція
1
По-перше, врахуйте, що сюжет - це ще не п'єса, що не сценарій і не роман. Це просто виклад подій. Тут не повинно бути розписаних діалогів, докладних описів зовнішності героїв (за рідкісними винятками, наприклад, якщо герой сліпий або не має однієї ноги) та інтер'єрів. Кожну частину сюжету ви будете записувати на новому аркуші паперу.
2
Перша, але необов'язкова частина сюжету - експозиція. У ній нічого, по суті, не відбувається. Описується стан справ до початку подій: як живуть герої, що хорошого і що поганого в їх житті. Відбувається приховане нагнітання ситуації, провідне до наступного етапу.
3
Наступний етап - переломна подія. Герой втрачає опору в житті (розкішний будинок згорає, дружину жорстоко вбивають), він перестає сприймати відбувається, як належне (набридло бути рабом, не може більше терпіти побоїв, відповів ударом на удар). Ця подія має статися плавно з попереднього етапу. Втім, деякі твори одразу починаються з переломного події. У кожному разі у вчинку героя не повинно бути істерики, надриву, награності. Він повинен бути логічним, виправданим.
4
Розвиток подій. Після переломного моменту герой виявляється в нових обставинах, про які раніше й подумати не міг: злидні після багатства, самотність після сімейного вогнища, мандрівки після осілого життя, гоніння після прихильності й загального поваги. Людина проходить декілька стадій: шок, ємство, адаптація.
5
На етапі ємства ситуації герой зустрічається з побічним супутником. Спочатку вони дратують один одного, аж до бажання вбити один одного. З часом вони поступово притираються один до одного, але до самого фіналу між ними бувають конфліктні ситуації, які загострюють сюжет. Побічний герой допомагає головному прийняти ситуацію, зорієнтуватися в ній і зрозуміти майбутню мета.
6
Рух до мети. На цьому етапі події продовжують розвиватися, набираючи обертів. Герою стає все важче впоратися з собою та з ситуацією.
7
Кульмінація. Людина зустрічається з причиною свого злосчасття, будь то людина або явище. Відбувається найважча за все твір боротьба, в якій герою доводиться перемагати зло, пересилюючи самого себе і свій головний страх. Справа увінчується перемогою.
8
Розв'язка. Приходить усвідомлення перемоги та її значення для героїв. Повертається, хоча б частково, то, що герой втратив на початку сюжету.