Як зробити сторінку в сторінці.

Мова розмітки гіпертексту (HTML), надає можливість розділяти сторінку на кілька вікон - «фреймів». Кожен з фреймів може мати свій власний інтернет-джерело для відображення. Цей механізм можна використовувати для того, щоб вставити в сторінки з вашого сайту сторінки інших сайтів.
Вам знадобиться
  • Текстовий редактор Блокнот
Інструкція
1
HTML-код сторінки являє собою набір інструкцій для браузера, який повідомляє в якому місці сторінки повинен бути відображений кожен з її елементів і як він повинен виглядати. Ці інструкції називаються «тегами» і щоб створити сторінку , що містить в собі одну або декілька інших, вам треба написати відповідний набір тегів. Почати треба з тегів, що створюють контейнер для всіх фреймів сторінки: ... Це відкриває та закриває теги контейнера - теги, що формують фрейми, повинні будуть розміщуватися між ними. У мові HTML теги мають «атрибути» - в них міститься додаткова інформація про властивості того елемента сторінки, відображення якого задає цей тег. У відкриває теге контейнера треба вказати атрибут, що містить інформацію про те, яким чином браузер повинен розділити простір сторінки між її фреймами: ... Атрибут "cols" в цьому зразку коду вказує, що сторінка повинна бути поділена вертикально на два фрейми і лівий з них повинен займати 20% ширини вікна, а правий - 80%. Якщо замість атрибута "cols" вказати атрибут "rows", то сторінка буде розділена по горизонталі: ... Замість числа можна писати зірочку (*): ... Це означатиме, що другому фрейму буде віддано все залишився пространство.Размери фреймів можна вказувати не в процентах, а в одиницях виміру, які найчастіше використовують при розмітці сторінок - в «пікселах»: ...
2
HTML-тег самого фрейму, який потрібно помістити в контейнер, пишеться так: Атрибут "src" тега "frame" містить адреса інтернет-сторінки, яку браузер повинен завантажити в цей фрейм. Адреса, написаний таким чином, називають «абсолютним» - він починається з вказівки протоколу http://. Але якщо це сторінка вашого ж сайту і вона лежить у цій же (або вкладеної) папці, то абсолютний адресу вказувати не обов'язково, буде достатньо тільки імені файлу і шляху до вкладеної папки. Така адреса називатиметься «відносним»: - Межі між фреймами в сторінці за замовчуванням можна переміщати мишкою. Ця можливість відключається атрибутом noresize: - Існує два атрибута, визначальних розміри полів між фреймам - marginheight задає відступ по вертикалі (зверху і знизу), а marginwidth - по горизонталі (справа і зліва): - Використавши другий атрибут - "scrol> Значення "auto" вказує, що смуги прокрутки повинні з'являтися у міру необхідності, тобто коли вміст не вміщається в кордони фрейма. Якщо задати значення "yes", то у цього фрейму смуги прокрутки будуть присутні завжди, а значення "no" навпаки забороняє відображати смуги прокрутки .-- Якщо містяться в контейнері сторінки працюють із будь-якими JavaScript-сценаріями, який скоюють операції в сусідніх фреймах , то може виникнути необхідність розрізняти фрейми по іменах. Атрибут, що містить ім'я фрейма так і називається - name:
3
Цих визначень мови HTML цілком достатньо, щоб створити просту сторінку з декількох сторінки інших сайтів. Для цього буде потрібен будь-який текстовий редактор, наприклад стандартний Блокнот. У ньому створіть новий документ і напишіть ці теги html-коду:

Потім збережіть цей код з розширенням htm або html - наприклад, test.html. Все готово, якщо відкрити цей документ браузером, результат буде виглядати так:
4
Існує ще один різновид фрейма - «плаваючий». Він може знаходитися всередині звичайної сторінки, що не поділеної на фрейми. У такого фрейму є додаткові атрибути width і height, що задають його розміри. Виглядати код цього тега може, наприклад, так: