Як виховати дітей розумними.

Будь-який батько мріє, щоб його дитина була найрозумнішою, обдарованим і самим кмітливим. Проте, у деяких батьків діти дивують своїми розумовими здібностями, а у інших не блищать ними. Як же виховувати дитину, щоб стимулювати його розумову діяльність і розвивати його мислення? Це не так складно, якщо знати правила спілкування з малюком, і якщо знати, що мотивує його на розумовий розвиток.
Інструкція
1
Сприймайте дітей як рівних собі. Діти завжди відчувають, коли батьки ставляться до них зневажливо - не вважайте своїх дітей дурними і нетямущими. Вірте в дитини - він повинен відчувати, що його кмітливість не піддається сумніву з боку батьків.
2
Багато в чому діти проявляють себе більш щирими і розумними, ніж дорослі люди. Спробуйте повчитися у них цього. Діти вчаться на прикладі - якщо вони побачать, що доросла людина теж чогось навчається, вони навчатимуться у відповідь.
3
Не намагайтеся спеціально навчити чогось дитини - прислухайтеся до його власних потреб і ідеям, і якщо ви бачите, що дитина освоює щось нове, просто підтримаєте його, допоможіть йому усвідомити новий досвід і нову інформацію.
4
Важливий елемент у вихованні та навчанні дитини - це його готовність і бажання вчитися. Ваше завдання - саме в тому, щоб пробудити це бажання. Підтримуйте цікавість та інтерес дитини до будь речам - допомагайте йому освоювати світ і вчитися тому, чого він сам хоче навчитися.
5
Допомагайте дітям займатися цікавими для них речами - не змушуйте дітей робити те, що, по-вашому, буде корисно для них, але до чого вони не виявляють жодного інтересу. Марно змушувати дитину робити які-небудь речі - цим ви можете тільки нашкодити йому. Дитина може навчитися чогось тільки самостійно, з вашою допомогою і підтримкою.
6
Не використовуйте насильницьких методів виховання, що не примушуйте дитину вивчати те, що йому не подобається. Ви можете пробудити інтерес дитини до чого-небудь, але не насильно, а за допомогою фантазії, артистизму та батьківської любові, а також власного прикладу. Дитина повинна поспостерігати за вами і захотіти зробити те ж саме, що й ви.
7
Не заважайте дитині розвиватися. Чи не вирішуйте за нього, що для нього краще - дитина сама відчуває інтуїтивно, які речі для нього корисні, а які шкідливі. Ви можете тільки направити це знання в вірне русло.
8
Допомагайте дитині розвиватися самостійної сильною особистістю - для цього вам не потрібно робити все за дитину і приймати за нього рішення. Досить підтримувати його активність і заохочувати її. Завжди зважайте з вибором дітей - починаючи від простих випадків, коли дитина вибирає іграшку або колір одягу, і закінчуючи вибором місця навчання та професії в майбутньому.
9
У вихованні і навчанні дитини не зупиняйтеся на чомусь одному. Намагайтеся розвивати дитину багатогранно, робіть його різнобічною людиною. Покажіть дитині великі перспективи, що відкриваються навколо нього.
10
Не допускайте вузькоспеціалізованого виховання дитини. Придумуйте разом з дитиною такі розвиваючі ігри та заняття, які сприятимуть максимально різнобічного розвитку малюка. Чим більш різноманітними будуть інтереси дитини, тим більш гармонійним і розумним він буде в майбутньому, та його навчання торкнеться як інтелектуальної, так і чуттєвої сфери.
11
Хваліть дитину, заохочуйте його і любите - це завжди буде мотивувати його отримувати нові знання та розвиватися.
Дорослішання і становлення особистості дитини - важкий, але цікавий процес. Бажаючи виростити вихованого дитя, приділяйте увагу певним якостям його характеру і поведінки.
Інструкція
1
Повага до людей будь-якого віку та соціального стану. Прищеплювати дитині почуття рівності, і він покаже себе вихованим в будь-яких умовах, будучи ще малюком або ж дорослим. Найпростіші слова «здрастуйте», «дякую» і «до побачення» він повинен вміти вимовляти в доречних ситуаціях і без нагадування батьків.
2
Помірний егоїзм. Ваша дитина повинна однаково відчувати як свою індивідуальність і можливість досягти будь-яких цілей, так і бажання допомагати і відгукуватися на прохання інших людей.
3
Послух. Уміння вчасно перестати грати і сісти спокійно під одним лише поглядом батька - і є головний показник вихованості. Авторитет мами і тата повинен бути понад усе. Відмінний показник послуху - поведінка малюка в магазинах, де так багато спокус, і бажання отримати щось виникає щомиті.
4
Відсутність агресії. Прояв негативних емоцій по відношенню до інших - неприйнятно для виховану дитину. Надмірна агресія може вказувати на порушення в роботі організму, якщо ви не можете це контролювати, зверніться до лікаря для обстеження.
5
Дотримання етикету. Манери важливі в будь-якому віці, а прищеплюються вони з самого дитинства. Показуйте малюкові на своєму прикладі, як потрібно поводитися в суспільстві, в сім'ї і з друзями. Ваш особистий приклад - найкращий спосіб виховання.
6
Щедрість і самопожертву. Вихований малюк ніколи не стане влаштовувати скандалів через свою іграшки, він з радістю поділиться їй з іншими. Це якість перенесеться в доросле життя і допоможе вашому синові або дочці завести справжніх і вірних друзів, готових допомогти в будь-якій ситуації в подяку за ставлення до них.
Зверніть увагу
Зовнішній вигляд вказує на ставлення людини до себе і оточуючих його людям. Привчайте дитину до охайності, його одяг має бути акуратною і привабливою.
Корисна порада
Правильно побудована мова просто необхідна вихованій людині. Поправляйте дитя до вірного вимові слів, м'яко виправляйте помилки.