Як відкрити свою юридичну фірму.

Деякі юристи, пропрацювавши певний час в юридичній фірмі і набравшись досвіду, думають про відкриття своєї фірми. Тим більше що є і належний досвід, і певні зв'язки. Як відкрити успішну юридичну фірму ?
Інструкція
1
Юристам немає сенсу пояснювати, що фірма повинна бути зареєстрована. Організаційно-правова форма вашої фірми може бути різною, але найчастіше під такі фірми створюють ТОВ. Фірму можна зареєструвати самим або, щоб не витрачати час, доручити реєстраторам. Вони це зроблять приблизно за 9000-12000 рублів (не включаючи держмито і нотаріальні витрати).
2
Реєстрація - справа елементарна. Важливіше ще до реєстрації врегулювати інші моменти. Чим конкретно займатиметься фірма - тобто з якими областями права працювати? Це часто залежить від спеціалізації її засновників. Наприклад, юристи з досвідом в сфері корпоративного права найімовірніше відкриють фірму , яка б займалася саме цими питаннями, оскільки їм складніше керуватиме серйозними проектами в іншій сфері, без належного досвіду. Нерідко для відкриття юридичної фірми засновники залучають знайомих успішних юристів з різних областей, які стають або партнерами, або просто очолюють відділи, провідні проекти в різних сферах права.
3
Ніяка юридична фірма не зможе існувати без головного - без клієнтів. Добре, якщо вдається "переманити" клієнтів зі старого місця роботи, але так виходить далеко не у всіх. Ринок юридичних послуг в Москві заповнений, тому знайти клієнтів просто за оголошеннями, вивісивши табличку "Юристи", буде складно, а то й неможливо. Вихід - зв'язки, колишні клієнти, активна реклама в професійних співтовариствах, банери в інтернеті, демпінгові ціни на послуги та інші подібні методи. Спочатку найважливіше - вийти на ринок і закріпитися на ньому, почати заробляти може вийти не відразу.
4
Юридичній фірмі необхідний невеликий, але комфортний офіс (бажано класу А - найвищого) в зручному місці, тобто в центрі Москви за умови наявності зручного під'їзду або підземного паркінгу в бізнес-центрі. Оскільки юридичних фірм багато, не кожен клієнт захоче поїхати на зустріч з юристами навіть відносно далеко, особливо з огляду на питання автомобільних пробок.
5
Досить гостре питання - найм персоналу. Всім відомо, що юристів зараз дуже багато, але серед них не багато висококласних фахівців. Поки фірма тільки розкручується, і поки їй не потрібно багато людей, можна знайти декількох хороших юристів по зв'язкам. Вони й будуть "піднімати" фірму вгору. Молодших спеціалістів (помічників юристів) і адміністративний персонал можна набрати традиційним методом - через сайти з пошуку співробітників.
Юридичний бізнес - дуже корисний вид підприємства, яке надає необхідні правові послуги за розумними цінами. Воно може включати в себе велике поле діяльності. Варто розібратися, які дії варто зробити, щоб організувати такий вид бізнесу.
Вам знадобиться
  • - бізнес-план;
  • - бізнес-ліцензія;
  • - офісне обладнання;
  • - витратні матеріали;
  • - персонал.
Інструкція
1
Розробіть професійний бізнес-план, в якому мають бути викладені всі види юридичних послуг. Він визначатиме перспективи та цілі бізнесу протягом наступних двох-п'яти років. Викладіть чітким чином, як фінансуватиметься бізнес, чим відрізнятися від конкурентів і хто буде співробітником юридичної фірми, включаючи весь персонал. Переконайтеся в тому, що в плані викладені початкові витрати, а також прогнозований прибуток і витрати.
2
Подайте заявку для бізнес позики або будь-якого іншого джерела фінансування. Сюди ж можуть бути включені будь-якого роду гранти для розвитку малого і середнього бізнесу. Подумайте над різними варіантами придбання стартового капіталу.
3
Придбайте бізнес-ліцензію і заповніть всі необхідні державні документи, необхідні для відкриття юридичного бізнесу. Переконайтеся, що ви відповідаєте всім необхідним вимогам по організації бізнесу в місці проживання, включаючи страхування підприємства. Проконсультуйтеся з усіх питань і можливим зборів з бізнес-консультантом.
4
Оберіть місце для організації бізнесу. Переконайтеся, що воно розташоване в центрі міста (області), і що його легко знайти потенційним клієнтам. Це є ключовим моментом для реалізації завдань бізнесу.
5
Придбайте все обладнання (комп'ютери, столи, меблі) і канцелярське приладдя, необхідні для розвитку юридичного бізнесу. Переконайтеся, що офіс правильно обладнаний згідно з усіма вимогами. Тільки тоді його можна буде відкрити в заплановані терміни.
6
Розробіть маркетинговий план. Шукайте дешеві та ефективні способи реклами юридичного бізнесу в громадських колах. Переконайтеся, що ви виділили сильні сторони підприємства, які можуть включати недорогу юридичну допомогу в оформленні договорів та інших правових документів. Залишайте флаєри та брошури у всіх громадських місцях з рекламою юридичної фірми.
7
Найміть професійні юридичні кадри з досвідом роботи в даній сфері. Вам знадобляться помічники юристів, секретарі та дипломовані бухгалтери. Також розгляньте варіант залучення до роботи студентів юридичних спеціальностей.