Як садити яблуні.

Весняна пора в розпалі. Саме час зайнятися посадкою плодових дерев. Зазвичай, врожаю нових яблунь садівник очікує як мінімум шість років. Виявляється, існує інший спосіб посадки, що дає можливість отримати перші плоди вже на третій рік.
Вам знадобиться
  • - саджанці
  • - перегній
  • - металевий сміття для дренажу
Інструкція
1
Пам'ятайте, що друга половина квітня - початок травня, кращий час для того, щоб садити яблуні . Для посадки підійдуть півтора - дворічні саджанці. Придбайте їх в плодовому розсаднику. Ретельно перевіряйте деревця при виборі. Особливу увагу зверніть на стовбур, він повинен бути рівним, без будь-яких механічних пошкоджень кори. Міцні потужні коріння - головний показник якісного рослини, яке надалі порадує садівника смачними плодами.
2
Перед тим як садити яблуні , заготуйте так звані «пироги» з дерну. Для цього необхідно гострої лопатою нарізати три квадрата, зі стороною сорок сантиметрів, товщина їх повинна бути не менше дванадцяти сантиметрів.
3
Викопайте квадратну яму. Довжина і ширина її в шістдесят сантиметрів буде оптимальною. Глибина ж складе вісімдесят сантиметрів. Добре зволожите грунт перед посадкою. Двох відер води буде цілком достаточно.Для пристрою дренажної системи укладіть на дно ями іржаві консервні банки, цвяхи та інші залізні відходи. Потім внесіть суміш перегною, золи і піску до краю ями. Це буде відмінною підгодівлею для молодого дерева.
4
Покладіть на перегній один «пиріг» трав'яний стороною вниз. На нього, розправляючи коріння, поставте саджанець. Слідкуйте за тим, щоб місце щеплення залишалося на висоті десяти-п'ятнадцяти сантиметрів над рівнем землі. Зміцніть деревце заздалегідь приготованим кілочком, зробивши м'яку вільну підв'язку.
5
Зверху коріння саджанця закрийте двома залишилися «пирогами» трав'яний частиною догори. Максимально ущільните посадку. Прикореневу окружність удобрите значною порцією перегною.
6
Проміжок між яблуневими деревами повинен враховувати їх майбутнє зростання, мінімальну відстань для цього три метри. Хороших вам врожаїв!
Вибрати відповідний сорт яблуні - це половина успіху. Решта залежить від правильної посадки та догляду. Якщо врахувати всі фактори, то через кілька років можна отримати чудовий урожай відмінних фруктів.
Інструкція
1
Зими в Підмосков'ї - суворі, а літо нерідко видається жарким, тому найперше, що потрібно врахувати при виборі сорту яблуні для посадки на ділянці - це його зимостійкість. Серед районованих сортів, які можна успішно вирощувати в цьому регіоні, можна виділити яблуні з відмінним смаком «Антонівка апортовая» і «Антонівка золота». Це різновиди старого і улюбленого багатьма сорти. Вони відносяться до літніх, тобто урожай дають одні з найперших, вже в липні можна ласувати першими ароматними плодами з кисло-солодким смаком.
2
Серед літніх сортів яблуні, які також морозостійкі, можна виділити «Кипарисове», цей сорт вважається одним з найкращих і найбільш ранніх (яблука дозрівають вже в кінці липня). До того ж, яблуня дуже декоративна і може не тільки порадувати красивими і смачними плодами зі своєрідним пряним ароматом, але і прикрасити ділянку.
3
Любителям солодких яблук припаде до душі сорт «Медуниця». Плоди - великі, вагою до 100 г. Дозрівають на початку серпня. Смак яблук медово-солодкий, а м'якоть соковита і ароматна. Основне гідність сорти. поряд з його зимостойкостью, - стійкість до гнилі та парші.
4
Найкращими осінніми сортами яблунь по праву вважаються «Брусничне», «Жигулівське», «Аніс червоний», «Избранница». Плоди дозрівають у вересні і можуть зберігатися до січня.
5
Яблуні сорту «Брусничне» - невеликі і дуже красиві. У них розлога плакуча форма крони. Плоди середнього розміру, але володіють дуже ніжним кислувато-солодким смаком. Недолік сорту в тому, що при несприятливих умовах, наприклад, в дощовий сезон, вони схильні до зараження паршею.
6
Плоди яблуні сорту «Жигулівське» - великі, їх вага досягає 200 г. М'якоть кремова з відмінним кислувато-солодким смаком. Сорт досить високоврожайний, починає плодоносити на п'ятий рік після посадки саджанця, дає щорічний стабільний урожай яблук.
7
«Аніс» - це старовинний сорт, який вирощувався в підмосковних садах, поряд з «Антонівка». В даний час виведено кілька його сортотипов. У «Аниса червоного» привабливі рум'яні плоди. Якот біла, іноді зі злегка зеленуватим відтінком, володіє соковитим і приємним кислуватим смаком. Плоди дозрівають у вересні і можуть зберігатися 3-4 місяці.
8
Сорт яблуні «Избранница» отримано в 50-х роках минулого століття, але був районований тільки в 1999 році. Дерево зимостійке, середнього розміру, має красиву крислату крону. М'якоть плодів соковита, дрібнозерниста, чудового кислуватого смаку. Плодоносити рослина починає досить пізно, тільки на 6-й або 7-й рік після посадки, але дає стабільний і дружний урожай.
9
При посадці на ділянці зимових сортів яблуні ви отримаєте можливість насолоджуватися смачними плодами протягом усього року до нового врожаю. Зрілість плодів наступає в кінці жовтня, але оскільки в цей час бувають заморозки, то їх можна зняти на пару тижнів раніше і покласти на дозаривание. Найкращими зимовими сортами яблуні для вирощування в Підмосков'ї вважаються «Зимова красуня», «Алеся», «Красуня Москва», «Медуниця зимова» і т.д.