Як пофарбувати замшу. Як покрасит замшу чорну.

Замша - вироблена жировим дубленням шкіра з оленячої, лосиною, цапиною та інших видів шкур. Основними її характеристиками є бархатистість, м'якість, пористість і водонепроникність. Вироби із замші виглядають красиво і дорого. Але, як і всім речам, їм властиво зношуватися і втрачати свій первинний вигляд.
Інструкція
1
Самостійно пофарбувати замшеві вироби без розлучень досить складно, краще звернутися до фахівців. Спеціалізованих підприємств для замші небагато, та й не в кожному місті вони є. А ті, що існують, не завжди наділені необхідним обладнанням. Замшу консервативних кольорів (чорну, коричневу) фарбувати набагато легше, та й в хімчистці її беруть охочіше. Складніша справа з кольоровими речами. За бажанням ваші туфлі, чобітки можете перефарбувати в той же чорний і коричневі кольори. Іноді це є єдиним порятунком улюблених попсованих речей.
2
Для фарбування замшевих виробів хорошим варіантом є фарба для вовни. Перед початком роботи очистіть замшу від пилу і бруду. Якщо вона сильно забруднена, вимийте її сумішшю води і нашатирного спирту в пропорціях 4: 1 або мильним розчином з тим же нашатирем. Втирайте розчин гумовою щіткою або губкою і відразу обполосніть в холодній кип'яченій воді. Потім відполіруйте замшу сухою м'якою безворсовой тканиною і якийсь час потримайте над парою. Перед основним чищенням жирні плями присипте тальком. Для фарбування замші вищевказаним методом розведіть в емальованому посуді 1 пакетик засобу в півтора літрах дистильованої або кип'яченої води. Далі, слідуючи за інструкцією, додайте оцет. Потім починайте втирати в неї приготовлений розчин. Температура рідини не повинна перевищувати 50 градусів. Виконайте подібну процедуру 3 - 4, а то й більше разів з інтервалом 15 - 20 хвилин. По закінченню фарбування протріть річ 1-2% розчином оцту, промийте проточною водою і висушіть.
3
Зараз в магазинах продається величезна кількість коштів для фарбування замшевої шкіри, що відрізняються один від одного способом нанесення, ціною і якістю. До них відносяться: спеціальні аерозолі, пульверизатори, бальзами - відновники і рідкі фарби для поновлення замші. Барвники, що входять до їх складу, глибоко проникають в структуру матерії і забезпечують їй стійку і рівномірне забарвлення. Непоганого результату досягають пульверизатори для замші. Обробіть поверхню щіткою і розпорошите засіб на відстані 20 см. Пристосування дуже зручно в застосуванні і швидко сохнет.Прі роботі з рідкими фарбами притисніть флакон губкою вниз до виробу і рівномірно нанесіть засіб на оброблювану площу. Обов'язково очищайте замшу перед будь-яким видом покраскі.Как бачите, засобів і методів фарбування замші нині достатня кількість. Необхідно лише правильно вибрати їх і грамотно застосувати. Головне тут - не промахнутися з кольором, інакше можна отримати непередбачуваний для вас результат.Вернуть первинний вигляд замшевим виробам проблематично. Сильні забруднення зазвичай не прокрашиваются повністю. Тут вам не допоможе навіть спеціальна щітка для замші. Тому легше і правильніше було б ретельно за ними доглядати з перших днів покупки.
Корисна порада
Чи не сушіть замшеві речі на батареї. Краще придбайте спеціальні сушарки для них. Чистите замшу в сухому стані пористої або гумовою щіткою. Застосовуйте спреї для просочення. Уникайте дотику замшевої шкіри з водою.