Як промити ніс грудничку. Як часто можна промивати ніс грудничку.

Нежить у новонароджених дітей найчастіше має фізіологічну особливість і проходить через невеликий проміжок часу. Але це тільки в тому випадку, якщо малюк не прохолов і скупчування слизу в носику не має бактеріального походження. Знімати закладеність носа у новонароджених за допомогою судинозвужувальних крапель не рекомендується. Можна полегшити стан промивши ніс грудничка.
Інструкція
1
Візьміть спеціальну гумову грушу і видаліть надлишки слизу з носових проходів малюка. Якщо цього не зробити, решта процедури будуть малоефективні. Слиз заважатиме просуванню розчину, і вода витікатиме назад.
2
Вкрай небажано промивати ніс новонародженого водою з сіллю, краще купити спеціальні розчини води і морської солі в аптеці. Але якщо діватися нікуди і аптека знаходиться далеко, то розведіть чайну ложку солі в літрі теплої води.
3
Зніміть зі шприца голку і наберіть 5 мл сольового розчину. Промивати гумовою грушею не можна, так як ви не зможете побачити кількість рідини, яке набралося в ємність і дитина може захлинутися водою.
4
Покладіть малюка набік і акуратно влийте воду з сіллю з шприца в ніс. Слідкуйте, щоб в цей момент у дитини був відкритий ротик. Повторіть процедуру і з другої ніздрів. Якщо дитина подавиться водичкою, то покладіть його животиком на долоню і злегка хлопніть по спинці. Робіть все гранично акуратно, адже новонароджені діти дуже ніжні і найменший прояв сили може привести до небажаних наслідків.
5
Якщо у вас є можливість купити спеціальні дитячі сольові розчини - скористайтеся ними. Промивайте згідно інструкції до препарату. Ці кошти не тільки промиють ніс, але і вб'ють мікроби, якщо такі є в слизу.
Корисна порада
Зверніться за допомогою до педіатра. Вам призначать лікування або дадуть цінні рекомендації. Лікувати щойно народженого малюка самостійно вкрай небезпечно.