Як садити сад.

Все далі відходять часи, коли дачну ділянку або заміський сад увазі для городянина виключно город. В наші дні все більше сад оводів прагнуть створювати сад и, які не тільки б забезпечували овочами і фруктами своїх власників, а й радували око, служили місцем відпочинку. Тому сьогодні, перш ніж розводити нові рослини на ділянці, необхідно продумати план всього сад а і послідовність робіт в ньому.
Інструкція
1
Ще до того як починати садити сад , в першу чергу слід визначитися, яким саме ви хочете його бачити. Чи буде це традиційний дачну ділянку з овочевими грядками, ягідними кущами і плодовими деревами або може це буде сад -цветнік, повний яскравих ароматних квітів і призначений для відпочинку від суворих буднів. А може це буде плодовий сад , що складається з яблунь, груш, вишень і багатьох інших фруктових дерев? У будь-якому випадку від основного призначення майбутнього сад а цілком залежить його планування і підбір культурних рослин.
2
Якщо передбачається створити звичайний змішаний сад , в якому є всього потроху, необхідно спочатку розмітити і розпланувати територію. Для цього треба врахувати орієнтацію ділянки по сторонах світу, з'ясувати, які його боку більш освітлені сонцем протягом дня, куди падає тінь від будівель, наскільки рівний рельєф і чи є природні нахили ґрунту. Так само варто з'ясувати рівень грунтових вод і приблизний склад ґрунту (глиниста, піщана, суглинок і т.п.). Від усіх цих факторів залежить які рослини і в якій послідовності найкраще садити на даній території.
3
Якщо ділянка абсолютно невироблена, а виростити повноцінний сад хочеться за якомога коротший термін, слід віддати перевагу швидкозростаючим чагарниках і деревах. Щоб трохи візуально обдурити час можна придбати вже помітно підросли саджанці. Єдиний недолік цього методу - те, що дорослі рослини гірше приживаються на новому місці і вимагають більшої турботи.
4
Для квіткових клумб і грядок з пряними травами краще виділити рівні, добре освітлювані протягом дня галявини. Важливо простежити, щоб на них не було помітного нахилу грунту, інакше це буде призводити до надмірного висихання землі. На виражених схилах найкраще садити декоративні рослини, призначені для альпійських гірок. Добре на подібних поверхнях ростуть і квітучі чагарники.
5
Плодові багаторічні дерева слід садити на значній відстані один від одного, щоб з віком вони не заважали один одному. Так само слід враховувати, що через кілька років їх крони займуть найближчі ділянки. Тому для фруктових дерев краще виділити окрему частину землі, або ви сад ить їх по периметру ділянки, зберігши таким чином вільне освітлений простір в центрі
Купуючи ділянку землі, ви мрієте про фруктовому саді, який буде тут за кілька років. Про те, як ваші діти і внуки будуть зривати з гілок вирощені своїми руками яблука і груші. І вишню. І черешню. І сливи. І зимостійкі абрикоси. А ще агрус, смородину і малину ... Для того, щоб ваші мрії збулися, потрібно ретельно розпланувати і посадку дерев, і розміщення майбутнього будинку.
Інструкція
1
Визначте тип ґрунту на ділянці і рівень ґрунтових вод. Більшість плодових дерев воліє рихлу, поживну добре дренированную грунт, яка влітку досить довго зберігає вологу. Рівень залягання ґрунтових вод під плодовими деревами та чагарниками повинен бути не менше півтора метрів. Тільки червона смородина здатна переносити близьку до коріння вологу.
2
Дуже важливо враховувати рівень освітленості ділянок, призначених для посадки. Практично всі фруктові дерева потребують хорошому освітленні. Найбільш тіньовитривалий є ожина. Смородина і агрус на занадто яскравому сонці плодоносять слабо, тому їм потрібен захист від полуденної спеки. Висаджуйте їх так, щоб опівдні кущі перебували в розрідженій тіні високих плодових дерев, наприклад яблунь.
3
Перед посадкою саджанця підготуйте посадкову яму. Влаштуйте хороший дренаж з битої цегли або гравію. Внесіть порцію універсального добрива. Заповнюйте яму підготовленої родючим грунтом. Рясно полийте саджанець після посадки і забезпечте підтримку і захист від вітру на перший час.
4
Яблуня - найпоширеніша і невибаглива культура. Прийнято в саду мати три сорти: ранньостиглий, середньостиглий і пізньостиглий. В цьому випадку ви будете забезпечені ароматними плодами протягом тривалого часу. Яблуні вимагають гарної аерації крони, їх не можна висаджувати поблизу стіни будинку. З віком крона яблунь стає все більш розлогою і потребують багато місця, тому висаджуйте їх так, щоб на кожне дерево доводилося не менше 10 квадратних метрів землі.
5
Існує можливість вирощування яблунь на шпалерах, при цьому створюється специфічна форма, яка дозволяє отримувати рясний урожай, полегшує збір плодів і більш компактна. Але для формування такої крони будуть потрібні час і знання.
6
Слива зацвітає дуже рано і сильно страждає від пізніх заморозків. Для неї ідеальним місцем буде розташування у прогрівається сонцем стіни. Багато сортів сливи перехресно запилюється, і для отримання врожаю необхідно мати в саду сорт-запильник. Тому, якщо місця замало, вибирайте самоплодние морозостійкі сорти вітчизняної селекції. Сливу, як і яблуню, можна вирощувати на шпалерах.
7
Грушеві дерева менш стійкі до заморозків і вітрам, ніж яблуні, тому вибирайте для посадки місце, захищене від вітрів і добре прогрівається сонцем. Варто посадити на ділянці два сорти груш: ранній і пізній. Вибирайте сорти з колонновидной кроною, щоб заощадити місце.
8
Вишня краще плодоносить, коли посаджена групою. Також дотримуйтесь принцип сезонності, саджайте ранні та пізні сорти. Врахуйте, що вишня дає рясний кореневої приріст, тому не висаджуйте її поряд з декоративними елементами саду. Викорчовувати пагони з альпійської гірки, рокария або клумби доведеться постійно.
9
Смородину, агрус і особливо малину добре використовувати в якості живої огорожі. Головне - забезпечте легкий доступ до рослин для догляду і збирання плодів.
10
Не шкодуйте грошей на покупку хороших сортових саджанців. Вибирайте районовані сорти. Рослини, придбані з випадкових рук і на ринку, не обов'язково будуть відповідати заявленому сорту і стану. Існує ризик придбати дичка або заражений екземпляр. Кращий вибір - це саджанці, пропоновані до продажу місцевим розплідником. Вони адаптовані до умов вашої місцевості, не схильні до стресу через тривалу транспортування. А добре ім'я розплідника буде гарантією, що ви придбаєте дійсно здорове сортове рослина.