Як подивитися поточний час на сайті.

Часом буває потрібно дізнатися поточний час на вашому сайті, яке може відрізнятися від вашого локального часу. Зробити це можна, запустивши скрипт, написаний на якому або з серверних мов програмування. Практично будь-яка хостінг компанії, що займається розміщенням сайтів, пропонує клієнтам можливість використовувати мову PHP (Hypertext Preprocessor - «препроцесор гіпертексту»). Це, мабуть, найпростіший у використанні мову, її можливостями і скористаємося для вирішення задачі визначення часу на вашому сайті (точніше - на сервері вашого сайту).
Інструкція
1
Загалом вигляді функція, яка зчитує з змінних сервера поточні дату і час в мові PHP виглядає так: date () Цією функції треба вказати в якому форматі вона повинна представити результат своєї роботи. Якщо ви запишете її так: date ('H: i: s dmY'); Те функція сформує поточні дату і час в такому вигляді: 19: 09: 06 15.05.2011В тому форматі, що ви задали ('H: i: s dmY'): - літера H вказує, що на першому місці повинні відображатися годинник в звичному нам форматі - від 00 до 23, причому перед числом з однієї цифри стоятиме 0 (наприклад - 07). Якщо замінити H на G, то цей нуль додаватися не буде. А якщо змінити регістр цих літер (тобто H і G замінити на h і g), то годинник будуть представлені в форматі 0 - 12. Тобто 19 годин будуть представлені як 7:00 після полудня; - літера i зазначає позицію, на якої повинні відображатися хвилини; - літера s позначає місце розташування секунд в даті/часу; - літера d показує, що в цій позиції повинен знаходитися день місяця в двозначному форматі (наприклад - 09). Якщо замінити на j, то формат чисел, менших 10, стане однозначним (тобто не 09 а просто 9); - літера m вказує місце розташування місяця в форматі від 01 до 12. Заміна її на n змінить формат на 1 .. 12 . Якщо використовувати літеру F, то буде використано повна назва місяця (наприклад - "Січень»). А літера M перетворює повна назва в скорочене (тобто «січня» замість «Січ»); - літера y означає повне, чотиризначний уявлення року. Зміна регістра (y) призведе до вкорочення року до двох останніх цифр (тобто замість 2011 стане 11); У цієї функції є ще кілька корисних опцій, наприклад, літера I дозволяє дізнатися чи діє зараз на сервер «літній час ». Літера O виводить часовий пояс сервера, тобто зрушення в годинах відносно Гринвічського часу. Літера W дозволяє порахувати порядковий номер тижня в році, а w і D представляють поточний день тижня в цифровому і текстовому вигляді. Можна навіть додати в формат дати висновок інформації про те, високосний Чи це рік (літера L).
2
Тепер можна перейти до практичної часті.Шаг 1: В будь-якому текстовому редакторі (наприклад, в Блокноті) створіть новий документ.Шаг 2: Впишіть в нього сценарій з єдиного рядка PHP-коду: Переконайтеся що значок "<" - найперший знак на сторінці, тобто, перед ним немає ні порожніх рядків, ні пробелов.Шаг 3: З усієї інформації про можливі формати дати/часу, складіть формат, який вам підходить найбільшою мірою , і замініть відповідні літери всередині лапок в коде.Шаг 4: збережіть документ з розширенням php (наприклад - date.php) і завантажте його на ваш сайт.Ето все, тепер, набираючи в браузері адресу завантаженої сторінки вашого сайту, ви будете отримувати поточні час і дату на сервері вашого сайту.