Як будити дітей. Як будити дитину в дитячий сад.

Майже всі батьки стикаються з труднощами, коли вранці перед дитячим садом або школою потрібно розбудити маленької дитини. Більшість дітей відмовляються підніматися з ліжка і виявляють невдоволення, не бажаючи одягатися і кудись йти, і батьки не знають, як впоратися з цим, і як правильно розбудити малюка, щоб знизити негативні емоції від раннього пробудження. Як привчити дитину до режиму і розбудити завчасно?
Інструкція
1
Нерідко діти відмовляються вставати вранці, якщо новий час пробудження не збігається зі звичним режимом дня. Якщо ви влаштували дитину в дитячий сад, заздалегідь дізнайтеся, якого режиму дня дотримуються діти в дитячому саду, і починайте поступово привчати дитину вставати і лягати спати в потрібний час, щоб знизити стрес від різкої зміни розпорядку.
2
Відстежуйте, скільки часу дитина спить вдень - якщо денний сон був недостатнім, дитина повинна довше спати вночі. В іншому випадку, він не виспиться, і пробудження буде для нього подвійно неприємним.
3
Зверніть увагу, наскільки зручна ліжко дитини, і чи не дратує його шкіру постільна білизна. Одяг дитини для сну теж повинна бути зручною і просторою, не стискує рухів. Провітрюйте спальню перед сном - це зробить сон здоровим і спокійним.
4
Не укладайте дитини спати з повним шлунком, або навпаки дуже голодним. Це зробить сон неспокійним, і, як наслідок, неспокійним буде пробудження.
5
Дитина повинна засипати в хорошому настрої, відчуваючи любов і турботу батьків. Сформуйте певні ритуали укладання спати - так само, як ви формуєте ритуали пробудження. Пробудження дитини зробіть спокійним і приємним, виводячи його з сонного стану поступово.
6
Увімкніть негучну приємну музику, запаліть нічник, дійте ласкаво і неквапливо. Тихо покличте дитину на ім'я та ласкаво розбудіть його, обійнявши і поцілувавши. Запитайте дитину, що йому снилося, і як йому спалося.
7
Не піднімайте дитину з ліжка відразу після пробудження - дайте йому час прокинутися остаточно, запропонуйте йому зробити вправи в положенні лежачи, потягнутися, посувати руками і ногами. Зробіть дитині легкий масаж, включите веселу музику і вирушайте разом з дитиною вмиватися і виконувати інші ранкові процедури.
8
Включайте гучну музику тільки тоді, коли дитина прокинулася остаточно. Вона допоможе йому підбадьоритися. Якщо ж дитина тільки починає прокидатися, музика повинна бути тиха і релаксирующая.
Малюки так солодко сплять, а порушувати їх сон доводиться. Наприклад, щоб привчити їх до нового режиму дня перед визначенням в дитячий сад. Будити дитину слід правильно. Для цього є кілька простих порад, які допоможуть не зіпсувати настрій малюкові і батькам, що досить важливо.
Інструкція
1
Коли ви починаєте водити дитину в дитячий сад, у малюка повинен бути режим дня, схожий з тим, якого дотримуються в дошкільному освітньому закладі. Дізнайтеся, скільки часу відводиться на тиху годину. Як правило, вдень діти сплять 2-2,5 години. В добу сон дитини повинен складати 10-14 годин (в залежності від віку). Розрахуйте нормальну тривалість нічного сну.
2
Укладайте спати малюка раніше, ніж лягайте ви. Для дитини дуже важливо виспатися, так це впливає на його нервову, рухову систему. Якщо маленький чоловічок ніяк не лягає спати вчасно, придумайте таке заняття, після якого потрібно заснути. Почитайте малюкові казку або заспівайте колискову пісеньку. Дитині необхідно дати зрозуміти, що з'явилася традиція, після якої слід нічний сон.
3
Перед тим як вкласти спати малюка, обов'язково провітріть його кімнату. Слідкуйте, щоб температура в приміщенні, де знаходиться ліжечко дитини, не перевищувала 19 градусів.
4
Забезпечте необхідними умовами малюка, щоб його сон був комфортним. Якщо дитина боїться темряви, увімкніть світильник, який забезпечує напівтемрява. Дайте своєму маленькому чоловічкові його улюблену іграшку. Як правило, у більшості дітей є плюшеві ведмедики, зайчики, собачки тощо. Поруч з неживим другом малюкові буде не нудно.
5
Постарайтеся, щоб сторонні звуки не порушили солодкий сон вашої дитини. Забезпечте малюкові рухову активність ввечері, щоб маленька людина був стомленим. Врахуйте, що голодний шлунок також може перешкодити вчасно заснути, тому нагодуйте дитини заздалегідь.
6
При ранковому пробудженні погладьте малюкові голову. Скажіть кілька ласкавих слів. Якщо дитина після фрази: «Пора вставати» категорично відмовляється це робити, зацікавте його. Напрімре, скажіть маленькій людині, що «зараз ви разом підете дивитися кішку або собаку». Зазвичай діти люблять домашніх тварин і з радістю встають.
7
Запам'ятайте, що різкий підйом малюка шкодить його здоров'ю. Перехід зі сну в пильнування повинен бути плавним. Тому дозвольте дитині трохи полежати і поніжитися в своїй теплій ліжечку. Адже ви й самі не проти цього.